Зелений лист

Хроніка воєнних злочинів росії проти довкілля України: Одещина, травень 2024

Впродовж останніх 10 років травень – це місяць загострення шизофренії у рашистів, і вони мстять українцям за “одеську хатинь”, особливо затято обстрілюють наші міста в день “побєдобесія”. Не був винятком і травень 2024 року: на початок місяця Одесу та Одеську область люто обстрілювали дронами та ракетами.

Ми збираємо факти про злочини рф проти природи Одеси та Одеської області під час війни: забруднення довкілля внаслідок вибухів, пошкоджень об’єктів інфраструктури, забруднення повітря, вод та ґрунтового покриву токсичними речовинами, знищення екосистем природно-заповідних територій, природоохоронних територій міжнародного значення та ін. Інформацію оновлюватиме щоденно, тому надсилайте відомі вам факти на адресу:  zeleniy.list1@gmal.com

01.05.2024

Вночі ворог атакував Одесу балістичними ракетами. На жаль, внаслідок атаки загинуло троє людей, ще троє поранені. Пошкоджено будівлі на території Приморського району. Руйнування зазнали адміністративні та житлові приміщення, медичний та навчальний заклади, а також Одеське представництво Уповноваженого з прав людини. Вибиті вікна та двері.

02.05.2024

Внаслідок російської ракетної атаки по Одесі пошкоджена цивільна інфраструктура, зокрема складські приміщення Нової пошти. Зайнялась пожежа. У навколишніх будинках є вибиті вікна.

Постраждало 14 людей, одного чоловіка госпіталізовано у стані середньої ступеню важкості. Всім іншим допомога надана на місці. Знищено 904 посилки на суму майже 3 млн. грн.

За повідомленням Державної екологічної інспекції Південно-Західного регіону, внаслідок обстрілів 1-2 травня, пошкодження цивільної інфраструктури та логістичного комплексу на Одещині, пожеж на виробничих цехах та спорудах загальною площею 13 000 кв. м у повітря потрапило понад 1 тис тон вуглецю, загальна сума шкоди – 3,1 млн грн.

04.05.2024

Вдень ворог завдав ракетного удару по Одеському району. Наразі відомо про трьох поранених: чоловіка та двох жінок. Чоловіку медичну допомогу надано на місці, жінок госпіталізовано. Їм надається вся необхідна медична допомога. Пошкоджена цивільна інфраструктура.

17.05.2024

Протягом дня російські окупанти атакували Одещину трьома балістичними ракетами (імовірно “Іскандер-М”) та трьома керованими авіаційними ракетами Х-59/Х-69, активно застосовуючи розвідувальні дрони на всьому південному напрямку.

За повідомленням Служби зв’язків з громадськістю повітряного командування “Південь”, загалом протиповітряною обороною на південному напрямку знищено:

– 3 керовані авіаційні ракети Х-59 на Одещині;

– 2 розвідувальні БпЛА “ZALA”, ударний “Ланцет” та 1 БпЛА невстановленого типу на  Херсонщині;

– 1 БпЛА невстановленого типу на Кіровоградщині.

Одна ракета влучила по цивільній інфраструктурі Одещині. Внаслідок атаки одна людина загинула.

8 поранених, п’ятеро з них – у стані середнього ступеня важкості перебувають в лікарні, іншим постраждалим допомога була надана на місці.

Внаслідок влучання в складське приміщення приватних підприємств харчової промисловості спалахнула пожежа на площі 8000 кв. м.  

Від ДСНС було залучено 16 одиниць пожежної техніки та 58 рятувальників. Під час роботи вогнеборців неодноразово лунав сигнал «Повітряна тривога», через що особовому складу доводилось відходити на безпечну відстань.

28.05.2024

Вдень окупанти завдали ракетний удар по припортовій інфраструктурі Одеси.

х х х

Одеська міська рада оприлюднила статистику руйнувань в Одесі.

Визначені знищеним майном:

•    4 багатоквартирних будинки за адресами:

– вул. Приморська, 25, 

– вул. Картамишевська, 14,

– просп. Добровольського, 134 

– просп. Шевченка, 8-В;

•    2 приватних будинки на вулицях Кривобалківській та Пішеніна.

У багатоквартирних будинках знищеними визначено 66 квартир.

А взагалі з початку широкомасштабного вторгнення окупантів 24.02.2022 в Одеській області постраждали 35 територіальних громад.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49