Зелений лист

«Підручники сучасної воєнної майстерності пишуться зараз українською мовою». Інтерв’ю з речником Одеської обласної військової адміністрації Сергієм Братчуком

Про те, що відчуває зараз та розуміє про страшну війну терористичної федерації проти України речник голови військової адміністрації найбільшої в Україні та стратегічної з точки зору безпеки країни Одеської області Сергій Братчук розповів в інтерв’ю журналісту Олені Кудряшової. Зйомки інтерв’ю проходили в волонтерській студії «Місто людей»,  створеній за ініціативою ГО “Зелений лист” та за підтримки менеджера Гуманітарного волонтерського центру, одеського бізнесмена та мецената Миколи Вікнянського.

Сергія Братчука добре знають в Одесі як військового журналіста. Він багато років працював у газеті Одеського військового округу “Слава та честь”, пройшов кар’єрний шлях від рядового кореспондента до головного редактора. Потім був телеведучим на ТК «Нова Одеса».

Після окупації Криму та початку війни на сході України він очолив громадську організацію “Чорний тюльпан. Одеса”, яка займається пошуком зниклих воїнів ЗСУ та ексгумацією тіл загиблих. Рік тому він також очолив Громадську раду при Одеській обласній державній адміністрації.

А після 24.02.2022 його чарівна посмішка стала добре відома усій Україні. Як речник голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій щодня виходить в ефір одеський та всеукраїнських ЗМІ. Розповідає про оперативну обстановку на півдні України, про підсумки боїв, попереджає про небезпеку. Нерідко його серйозні огляди закінчуються жартом. Тому що, як він вважає, над війною не можна сміятися, але посміхатися під час війни ми просто зобов’язані.

Братчук вважає себе не чиновником, а волонтером. Зарплату не отримує. І свою нинішню роботу вважає внеском у обороноздатність країни. Говорить про те, що багато в чому перемога України визначається єдністю нації. Там, де громадськість співпрацює із владою, все виходить. Наприклад, змогли обладнати практично ідеальні бомбосховища.

Також треба діяти і тоді, коли людина бачить корупцію в органах влади, крадіжку гуманітарної допомоги. Не скаржитися та критикувати, а звертатися до компетентних органів.

Наша єдність полягає і в тому, що ми спільними зусиллями обороняємо нашу країну від загарбників. Немає окремого одеського чи миколаївського напряму оборони. Бійці з одеською пропискою захищають Херсон, Миколаїв, Харків, Київ.

Розмова торкнулася й особливостей контрнаступу ЗСУ. Професійний військовий Сергій Братчук роз’яснює любителям “зради” та швидкої перемоги, що контрнаступ – це не широкий фронт, коли на наступ йдуть тисячі танків і сотні тисяч бійців. Сучасна війна відбувається зовсім інакше. Контрнаступ – це насамперед знищення ворожих складів зі зброєю та боєкомплектом, центрів управління військами, логістичних ланцюжків. Для цього потрібен час. Українська армія воює з розумом. Сьогодні підручники воєнної майстерності пишуться українською мовою.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49