Розслідувати екоцид дельфінів допоможуть італійські та німецькі вчені

На пляжах Одещини з початку збройної агресії РФ проти України знаходять велику кількість загиблих дельфінів видів азовка, афаліна та іншіх.  Ймовірна причина їх загибелі — використання гідролокаторів на підводних та надводних човнах країни-агресора. Сонари видають потужні звуки, які негативно впливають на здоров’я тварин.

За фактом масової загибелі морських ссавці прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу (дельфінів видів азовка, афаліна та інші) внаслідок збройної агресії рф проти України (ст. 441 КК України – екоцид).

За ініціативою прокуратури проведено огляди та розтини морських свиней і дельфінів, знайдених мертвими на узбережжях. Відібрані зразки будуть направлені для проведення досліджень у Падуанському університеті (Італія), та окремого дослідження структур внутрішнього вуха ссавців у Ганноверському університеті (Німеччина).

Масову загибель дельфінів фіксують також в інших причорноморських країнах.

Болгарський вчений Атанас Русєв, однофамілець заступника директора Національного природного парку “Тузлівські лимани” Івана Русєва, ще в травні опублікував пост із фотографією дельфіна на березі. У тварини на тілі видно велику рану від опіку. На думку вченого, таке поранення дельфін міг отримати лише від вибуху бомби. Разом із пораненим дельфіном на березі виявили ще дві особини. Експерти, вивчивши фото та відео, дійшли висновку, що тварини не їли щонайменше 10 днів, ймовірно, через шумове забруднення, яке порушило їхню здатність орієнтуватися.

Фото – фесбук сторінка групи ЗА ДЕЛФИНИТЕ – SAVE THE DOLPHINS

Тому Одеська прокуратура готує запити про надання міжнародної правової допомоги до Республіки Болгарія, Турецької Республіки та Румунії щодо встановлення аналогічних випадків загибелі дельфінів. У здійсненні досудового розслідування одеським слідчим сприяють представники Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена, Науково-дослідної установи «Український науковий центр екології моря», НПП «Тузловські лимани»  та ветеринарні лікарі.

Російські екологи, зрозуміло, заперечують провину армії своєї країни. Ірина Суворова, ветеринарний лікар московського Центру вивчення, порятунку та реабілітації китоподібних в окупованому Криму, який називається “Безтурботне море”, підтвердила в інтерв’ю “Настоящему времени” надзвичайно великий рівень смертності дельфінів: “Справді, цього року ми бачимо небувалий спалах смертності дельфінів. За останній місяць ми зафіксували трохи більше ніж 250 випадків загибелі дельфінів. Загалом із Нового року – понад 600 випадків. Ця кількість смертей дельфінів у середньому вдвічі більша, ніж зазвичай ми спостерігаємо в регіоні. Це було для нас абсолютно несподіваним, тому що через військові дії в регіоні зупинено рибальство – а саме воно є основною загрозою для морських ссавців, зокрема для дельфінів Чорного моря”.

Однак Суворова стверджує, що морські ссавці гинуть через спалах морбілівірусу.

Кримінальне розслідування, що ведуть українські правоохоронні органи, поставить крапку у цій суперечці.

Загалом в Україні наразі розслідується 11 випадків екоциду, який веде російська федерація проти довкілля в Україні.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49