Зелений лист

Повернення водяного буйвола на острів Єрмаков – одна із шести найуспішніших у світі історій реінтродукції

Так оцінив зусилля українських екологів інформаційний бюлетень One Earth, який відстежує  інноваційні проєкти та екологічні новини з усього світу. Повернення буйволів в Дунайський біосферний заповідник названо однією з шести успішних історій повернення видів, серед яких також бобер у Великобританії, вовк в Єллоустоунському національному парку, блакитна антилопа гну в парку Серенгеті в східній Африці, рівнинний бізон в американській прерії, вівцебик в Арктиці. Про це команда Rewilding Ukraine повідомила у фейсбуці.

Реінтродукція водяних буйволів

Навесні та влітку 2019 року дві групи буйволів були завезені із Закарпаття з долини річки Тиса, де вони були дбайливо зібрані екологом і активістом з Німеччини Мішелем Якобі. 50 років тому водяні буйволи мешкали в дельті Дунаю, тож вони знову повернулись в Одеський регіон.

На думку авторів проєкту, тварини допоможуть зберегти мозаїчні ландшафти й біорізноманіття острова, адже вони є чудові «архітектори» природи. Проріджуючи чагарник і очеретяні зарості, вони створюють невеликі басейни й калюжі, в яких можуть селитися різні комахи, земноводні й риби. Буйволи також приваблюватимуть туристів у регіон.

Фото – https://rewilding-danube-delta.com/

Не тільки буйволи

Це не единий проєкт ревайлдінга, який втілює команда Rewilding Ukraine. Вона повернула в дельту Дунаю тарпановидних коней, пугачів, оленів та ланей, до Тарутинського степу – куланів.

Кулани та олень повернулись до Одеської області. Фото – https://rewilding-danube-delta.com/

Також в рамках програми ревайлдінга були знесенні дамби на ріках Когильник, Кагач і Сарата в верхів’ях Сасика.

Ревайлдінг – повернення природі механізмів саморегулювання

Основним елементом роботи Rewilding Ukraine є підтримка повернення диких тварин в ландшафти. Окрім створення умов для повернення видів природним шляхом, також проводиться реінтродукція (повторне заселення), розширення популяцій та захист видів.

Майже на кожній природній території в Європі мешкає недостатньо диких тварин, щоб вони могли добре виконувати свої екологічні функції в природній системі. Ревайлдинг може створити сприятливі умови для спонтанного повернення диких тварин – це, безумовно, найважливіший інструмент відновлення видів.

Згідно з дослідженням, повернення лише 20 видів великих ссавців може допомогти відновленню екосистем у всьому світі. Завдяки відновленню таких видів, як бурі ведмеді, леви та дикі коні, більш ніж 8,5 мільйонів квадратних кілометрів можуть знову відновити свої історичні спільноти великих ссавців.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49