Зелений лист

«ТузЛім-2021» – виховання молодих захисників природи в експедиції

На території НПП «Тузлівські лимани» пройшла дитяча екологічна експедиція «ТузЛім-2021». У серпні протягом тижня діти в ігровій формі дізнавалися про захист навколишнього середовища, підвищували свій рівень знань і насолоджувалися відпочинком.

Щорічна експедиція була організована адміністрацією Національного природного парку «Тузлівські Лимани» для підвищення екосвідомості та виховання юних рейнджерів. Цього року карантинні обмеження внесли свої корективи, тому учасниками стали не учні місцевих шкіл, які зазвичай проходять конкурсний відбір, а 16 дітей співробітників та друзів Парку.

Дні для учасників експедиції розпочиналися з активної зарядки на березі лиману, а продовжувалися поєднанням відпочинку й навчання. Діти та їхні батьки слухали лекції про національні природні парки доктора біологічних наук, орнітолога Івана Русєва та кандидата біологічних наук, ботаніка Олени Попової; вели бесіди про тваринний і рослинний світ, про зоозахист і водойми України; дізналися, що таке об’єкти ПЗФ та для чого вони створювалися.

Теоретичні знання діти підкріпили практичними, коли вивчали птахів із вежі для спостережень і бунгало, коли досліджували іхтіофауну лиманів та різнотрав’я степів, а також коли спостерігали за тваринним світом: шакалами, ящірками, казанами тощо. Від науковців Парку діти навчилися робити науковий лов, розрізняти види риб і молюсків, визначати солоність водойм та багато іншого.

Для активного відпочинку учасникам надали можливість опанувати катання на рафі та веслування на сапах. Заглибитися у велоспорт допомогли президент асоціації велосипедистів Ізмаїлу Ігор Сарвіров та чемпіон України з велокросу Володимир Набойщиков. Підкріпила пам’ять про експедицію власноруч приготовлена на багатті їжа, проживання в наметах і спостереження за зоряним небом біля вогнища.

Подібні екологічні експедиції формують у дітей відповідальність за навколишнє середовище, невимушено навчають новому та підвищують інтерес до флори й фауни, що в майбутньому допоможе захистити природу  від людських посягань.

Юлія Лінник, студентка ІІ курсу магістратури факультету журналістики ЛНУ імені І. Франка

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49