Зелений лист

Зелений тунель в Одесі розцвів яскравими барвами осені. Його продовжать в південній частині міста

Про це повідомив на своїй сторінці в фейсбуці голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський. Він розповів, що другий “Зелений тунель” з’явиться на Люстдорфській дорозі, також вздовж трамвайної колії.

«Тільки подивіться, наскільки красивий зараз сріблястий клен в нашому Зеленому тунелі на Фонтані! Всього півтора року тому члени ГО Зелений лист спільно з Комунальним Підприємством   «Горзелентрест» почали закладати тут перші лунки, а сьогодні вже така краса!

Нинішній сезон ми почнемо з підрізування дерев нашого тунелю. Крони дерев необхідно формувати таким чином, щоб вони не обмежували видимість учасникам дорожнього руху і водночас спліталися над контактною лінією. Далі ми продовжимо наш «Зелений тунель кохання» в тому ж породному складі уздовж трамвайних шляхів Південно-Західного масиву. Таким чином, ми плануємо висадити цієї осені ще 100 сріблястих кленів і близько 1.5 тис. кущів бирючини.

P.S Допомога, звичайно, потрібна. Фізична, моральна. Слідкуйте за стрічкою, повідомлю заздалегідь. Якщо що, вартість кожного довгомірного саджанця в комі не менше ніж 1.5 тис. гривень!»

Проєкт “Зелений тунель” реалізується в Одесі за ініціативою ГО “Зелений лист”. Перший «Зелений тунель» між 3 та 4 станціями Великого Фонтану, вздовж трамвайних колій, почали висаджувати спільними зусиллями активістів та працівників комунального підприємства «Міськзелентрест» навесні 2020 року. Тоді висадили 73 довгоміри (сріблястих кленів) та 1700 кущів. Як зазначив керівник департаменту міського господарства Дмитро Жеман, копітка спільна робота тривала близько місяця.

Восени цього ж року висадили понад 100 дерев, які закупили коштом меценатів.

«Я вважаю, що за такими проєктами великий успіх, – зазначив голова ГО “Зелений лист” Владислав Балінський. – Якщо підходити комплексно, можна знаходити місця для висаджування дерев, утворюючи зелені простори. Це вже елементи так званого зеленого будівництва, тобто формування міського середовища, яке є екологічно безпечним, доступним, з урахуванням вимог безпеки навколишнього середовища».

Всього за півтора року пилові узбіччя вздовж трамвайної лінії змінилися на зелений коридор зі струнких кленів та рясної бирючини, який захищає трамваї та пасажирів від палючого сонця, пилу і вітру, а всім містянам дарує порцію радості, краси та здорового довкілля.

Також нагадуємо, що всі охочі можуть долучитись до висадки дерев в Одесі. Долучитися до програми “Висадка дерев в Одесі” можна на цій сторінці

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49