Уряд підтримав створення національного природного парку «Куяльницький» на території Березівського та Одеського районів, де розташований Куяльницький лиман.
«Це був довгий шлях, який почався на початку 90-х років, коли нам вдалося зарезервувати цю територію для створення природно-заповідного об’єкту, – написав у фейсбуці доктор екологічних наук, керівник науково-дослідного відділу Національного природного парку “Тузлівські лимани” Іван Русев. – Це дозволить зберегти природні комплекси та об’єкти в басейні Куяльницького лиману, які мають особливу оздоровчу, історико-культурну та наукову цінність. А також забезпечить розвиток Куяльницького лиману як туристичного об’єкту.
До парку передадуть 10801,198 га земель державної та комунальної власності: 3490,6753 га в постійне користування; 7310,5227 га включаються до його території без вилучення у землекористувачів. Тут будуть робочі місця майже 60 працівників, які, я сподіваюсь, будуть працювати сумлінно на відновлення водного балансу, на збереження природи Куяльника, на збереження біорізноманіття, на рекреаційний розвиток. А це перш за все залежить від того, кого Міндовкілля призначить директором нацпарку – справжнього і професіонального природоохоронця, або корупціонера і проходимця.
Відомо, що унікальні водні біоценози Куяльницького лиману і його прибережні території є цінними природними екосистемами, рекреаційні ресурси яких відповідно до Постанови Кабміну УРСР від 07.05.1985 № 102 входили до складу курорту «Куяльник». Водно-болотні угіддя лиману є також територією, важливою для птахів і внесені в список важливих для птахів Європейських ІБА територій. З огляду на наявність унікальних природних комплексів, проживання рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, наявність уразливих схилових степових екосистеми і цінних водно-болотних угідь верховий і низовий лиману, з метою їх збереження, за пропозицією екологів-експертів Фонду захисту і відродження дикої природи ім. проф. І.І.Пузанова «Природна спадщина» Івана Русева і Ігоря Щеголева, Рішенням Одеської обласної ради від 01.10.1993 № 496-ХХІ, територія і акваторія лиману були зарезервовані для подальшого заповідання більш 25 років тому. А 26.01.1994 р. Голова Одеської обласної ради звернувся з листом №02-521 до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України про резервування Куяльницького лиману для подальшого створення об’єкта природно-заповідного фонду національного рівня.
У 2009 р. Українським товариством охорони птахів і Одеським національним університетом ім.І.І.Мечникова було підготовлено наукове обґрунтування створення Національного природного парку «Куяльницький», яке було підтримано Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Одеській області. Міністерство екології та природних ресурсів України листом від 20.05 2011 №9375 / 27 / 10-11 також підтримало клопотання Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області від 05.05.2011 №473 / 08 про створення Національного природного парку «Куяльницький”. А 28 жовтня 2011 року сесія Одеської обласної ради прийняла рішення № 270-VI «Про затвердження Регіональної програми Збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2012-2016 роки», в якому, одним з пріоритетних напрямків виділено створення Національного природного парку «Куяльницький».
Ідею створення Національного природного парку підтримали провідні наукові установи Одеси: Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, Одеська філія Інституту біології південних морів НАН України (зараз Інститут морської біології), Український Центр екології моря Мінекології, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.
Крім того, ряд авторитетних міжнародних природоохоронних організації: Європейський Союз охорони узбережжя (EUCC), Європейський Центр Охорони Природи (ECNC), Birdlife International, що налічують понад 13 мільйонів членів, також підтримали вчених Одеси і висловилися на користь створення Національного природного парку «Куяльницький», направивши 7 серпня 2014 року свої аргументи в письмовому вигляді голові Одеської обласної держадміністрації Палиці І.П.»