Зелений лист

“Благоустрій” у Літньому триває, незважаючи на припис Мінкульту про негайне припинення робіт

Демонтажні та будівельні роботі в Літньому досі тривають незважаючи на припис Міністерства культури та управління культури облдержадміністрації про термінову зупинку робіт, – повідомляє активіст Юрій Дяченко. За інформацією громадського діяча, припис від управління культури було видано 16 квітня, а припис від Мінкульту – 3 травня. 

Активісти вирішили самі вручити припис про зупинку робіт та проінспектувати територію Літнього.

«Щоб не втратити Міський сад – цей припис необхідно вручати й зупиняти роботи! Роботи проводяться незаконно і не являються роботами з благоустрою чи просто прибиранням території!» – написав на сторінці “Зеленого листа” Юрій Дяченко.

На вході у Літній театр активісти наклеїли припис Мілкульту про зупинку робіт. Також копію припису вони вручали поліцейським, яких викликали на місце подій.

З поліцейськими спілкувався юрист «ДемАльянс – Одеса» Олексій Мельников. Він вимагав зупинити роботи, встановити дані осіб, які проводили роботи в Літньому і зафіксувати сліди злочину. Юрист розповів журналістам, що працвники поліції не реагують на звернення громадян:

«Співробітники поліції вальяжно прогулялись територією, подивились на те, як робітники мурують стіни, і нічого не зробили. Я повторно звернувся за номером 102. Будемо чекати. У правовій державі вони повинні невідкладно реагувати на такі речі». За словами юриста, поліція повинна зробити все, щоб особи, які проводять роботи в Літньому, покинули територію. Після цього на місце має виїхати слідчо-оперативна група і зафіксувати сліди злочину.

Олексій Мельников сказав, що на очах у одеситів відбувається «самовільне захоплення земельної ділянки, яка належить громаді, і самовільне будівництво… правовий ольный захват земельного участка, который принадлежит громаде и самовольное строительство… правове свавілля». За словами юриста, проекта “благоустрою” активісти так і не побачили, більш того, в суді громадські діячі намагаються з’ясувати, за який проект голосували на засіданні виконкому Міськради.

В результаті тиску громадськості роботи в Літньому 12 травня було зупинено: «В решті решт роботи було згорнуто. Водій екскаватора, пожалівся нам, що в результаті йому не заплатять», – написав на сторінці «Зеленого листа» Юрій Дяченко.

13 травня роботи в Літньому знову розпочалися, пише одеське видання 048.ua, припис Мінкульту про зупинку робті зі стіни біля входу зняли невідомі.

Нагадаємо, що громадські діячі від самого початку виступали проти робіт в Літньому. Також від ГО “Зелениий лист, ГО “Автомайдан” та Ольги Квасницької було подано позов до суду проти рішення Одеського виконавчого комітету щодо початку благоустрою в Літньому. Директор ТОВ “Міський літній театр” Дмитро Шпинарьов називає роботи “прибиранням”. Громадські діячі говорять про те, що там здійснюються повноцінні будівельні роботи із застосуванням екскаватора та іншої будівельної техніки без номерів.

Також за час протистоянь в Літньому на народного депутата Мустафу Найєма та активістку “Зеленого листа” Світлану Підпалу були здійснені напади. Активісти звернулися до прокуратури, щоби там проконтролювали хід розслідувань.

Фото: Юрій ДяченкоПоділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49