Громадська організація «Зелений лист»

Одеські активісти оскаржують у суді рішення влади про благоустрій Літнього

Судове засідання в Одеському окружному адміністративному суді за позовом громадської організації “Зелений лист”, депутата міськради Ольги Квасницької та всеукраїнського об’єднання “Автомайдан” відбулося 10 травня. Активісти заявляли про необхідність скасувати протиправне, на їхню думку, рішення виконкому Одеської міськради про затвердження проекта благоустрою Літнього театру в 2019 році.

За словами адвоката “Автомайдану” Олексія Мельникова, досі не зрозміло, який саме проект був ухвалений на виконкомі. За інформацією юриста, їх уже три. На акціях протесту, які проводяться в Літньому театрі, директор ТОВ “Літній театр” Дмитро Шпинарьов показує один проект – благоустрою. Також існує проект, яким передбачений капітальний ремонт будов на території, а це благоустроєм назвати не можна. Але за словами адвоката: “суд показав нам, що він зацікавлений у тому, щоб усебічно дослідити усі обставини справи і погодився з усіма нашими клопотаннями”. Також рішенням суду був накладений штраф на ДАБІ за те, що вони проігнорували ухвалу суду.

Олексій Мельников звернув увагу і на те, що будови в Літньому передані в оренду двом організаціям – ТОВ “Літній театр” і ТОВ “Міський літній театр”. Адвокат вважає, що це зроблено для того, щоб заплутати і громадськість, і державні органи: “Коли ми звертаємося до контроолюючих органів, то ці органи не знають, скільки осіб і хто саме проводить там ці роботи. Це Літній, Міський Літній чи ще якийсь Третій Літній театр там буде”.

Адвокат громадської організації “Зелений лист” Максим Попов додав, що для того, аби встановити, який саме проект ухвалили на виконкомі, потрібно переглянути відеозапис із засідання. Тому що всі вони фіксуються на відео. Суд це клопотання підтримав.

Результати судового засідання прокоментував і Андрії Грушницький, начальник штабу громадської організації Національний спротив, який підтримує проект “благоустрою” Літнього, проти якого виступають громадські діячі. Він заявив, що суботники, які організовували волотери “більше схожі на акції провокаційного характеру”. На думку Андрія Грушницького, “очевидно, що в Літньому не буде торгівельних центрів”. І 1 червня, а саме на цю дату призначено відкриття Літнього театру, всі зможуть піти і побачити, що “там буде чисто, гарно і прибрано”.

Нагадаємо, що вже близько місяця активісти протестують проти початку робіт в Літньому, які вони вважають незаконними. Також волонтери провели шість “толок” на цій території та посадовили там дерева. Але на минулому тижні дерева пересадовили, пересадку активісти назвали “варварською”.

За час протистоянь в Літньому на народного депутата Мустафу Найєма та активістку “Зеленого листа” Світлану Підпалу були здійснені напади. Активісти звернулися в прокуратуру, щоб там проконтролювали перебіг розслідувань. Також тільки за квітень 2019 року в одеських ЗМІ з’явилося 45 публікацій з ознаками маніпуляцій, в ких намагалися дискредитувати активістів.

Заглавне фото: ФБ-сторінка Ольги Квасницької

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

 Одеська обласна організація «Зелений лист»