Доєднатися до Всесвітнього дня прибирання можна 18 вересня

Масштабне прибирання свого міста разом з 180 країнами світу відбудеться в Україні у Міжнародний день чистих берегів.

Всесвітній день прибирання «World cleanup day» – міжнародна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій і чистих берегів. Акція традиційно відбудеться в третю суботу вересня в 24 регіонах України та 180 країнах світу з дотриманням карантинних норм та обмежень. Також можна доєднатися до еко-толок, присвяченим чистим берегам, які відбудуться по всій Україні з 15 по 18 вересня.

Організатори події – Міндовкілля спільно з Держводагентством  та Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine», який діє у 24 областях України. Він є учасником загальносвітового руху  «Let’s Do It World» – акредитованого партнера Програми ООН з навколишнього природного середовища.

В Одеській області акції відбудуться:

 • 18 вересня о 10:00 в м. Одеса вул. Розкидайлівська, 56 Дюківський Сад (від організації «Let’s do it Ukraine»). 
 • Парк біля кінотеатру “Зоряний”: Добровольського 82Б / 4/7 між зупинкою Марсельської і вул. Героїв Оборони Одеси, зелена зона, +380 66 878 4256, координатор Микита Дмитрієв
 • Пляж Крижанівка: Пляж і зелена зона між Молодою Гвардією і поряд з кам’яною грядою / буной / дамбою +380 67 561 3547, Сергій Мельников
 • Старобазарний Сквер: +380 97 235 1746, Ангеліна Любчак
 • Крім цього – Херсонської сквер (0970836932- Саміра), парк Горького, 411 батарея та інші.
 • Ви можете прибрати там, де ви проживаєте або де вважаєте за необхідне і таким чином приєднатися до Всесвітнього дня прибирання і зробити світ чистішим, починаючи з себе.
 • Локації інших областей дивись за посиланням.
 • 18 вересня о 14:30 на узбережжі р. Дністер та біля Дністровських плавнів, с. Маяки, Одеського району (від Держводагенства). Локації, дати та час в інших областях дивись за посиланням.

Організатори пропонують різні формати прибирань, тож кожен може обрати зручний саме для себе:

 1. Колективні прибирання. Із сім’єю, друзями чи колегами на одній із локацій, проте кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – достатньо велика для дотримання соціальної дистанції.
 2. Індивідуальні прибирання вибраної  особисто вами забрудненої зони.
 3. Цифрове очищення. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів  не займе багато часу і дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку необхідна величезна кількість дорогоцінної енергії.
 4. Картографування. Встановлюйте безкоштовний мобільний додаток «EcoHike» та відмічайте забруднені й очищенні території.

Із собою на події треба мати засоби індивідуального захисту, рукавички і великі пакети для сміття. Після прибирання необхідно донести зібране до найближчого сміттєвого бака і, за можливості, відсортувати й здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Організатори закликають НЕ ЗБИРАТИ опале листя, гілки та медичні відходи.

Фото та сторіси в Instagram про «до» та «після» відмічайте хештегами  #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday. Результати своїх прибирань фіксуйте на офіційному сайті.

Детальніше про подію та реєстрацію можна дізнатися на сайті «Let’s do it Ukraine».

Організатори також проводять схожі акції та проєкти для формування культури чистоти й боротьби зі сміттям: «Чисті пляжі разом!», «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку», Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоFest», Національна мапа пунктів прийому вторсировини recyclingpoints.org, Цифрове прибирання (видалення цифрового непотребу), Всеукраїнська лідерська академія, Всеукраїнський табір екологічних лідерів тощо.

Юлія Лінник, студентка ІІ курсу магістратури факультету журналістики ЛНУ імені І. Франка

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49