Зелений лист

Розквітли яблуні на Армійській, які висадив «Зелений лист» спільно з учнями школи №62

Розквітли яблуні на Армійській. Це «Яблунева алея по дорозі в школу», яку навесні 2019 року ми посадили в рамках грантового проекту «Зелена Одеса». Грантодавцем є фонд EED.

Про це повідомив голова громадської організації «Зелений лист» Владислав Балінський на своїй сторінці в фейсбуці.

Активіст нагадав, що висадка дерев на вулиці Армійській і на території школи №62 проводилась у вигляді майстер-класу спільно з вчителями й учнями учбового закладу:

«Весь рік ми дбайливо доглядали й поливали наші дерева», – підкреслив Владислав Балінський.

Окрім декоративних яблунь на Армійській у минулому році були також висаджені плакучі шовковиці й каштани:

«Люди зупиняються, роблять селфі, фотографують один одного. Ще рік тому тут було порожньо, і раптом така краса. Кожне дерево унікальне і не схоже на інше. Форма крони, висота, колір листя і квітів варіюють в досить широких межах. Сподіваюся, до літа наша Україна забуде про карантин, як про страшний сон, і восени ми знову зможемо озеленювати Одесу спільно з городянами та учнями».   

Слід зазначити, що в рамках проекту «Зелена Одеса», окрім яблуневої алеї на Армійській, у 2019 році активісти, а також учні з батьками гімназії №5 розбили сквер поблизу учбового закладу. На місці звалища було висаджені каштани-довгоміри.

Загалом активісти навесні-2019 допомогли з озелененням п’яти школам Одеси, а також висаджували разом з містянами дерева в пусті лунки вздовж тротуарів.

У цьому році через введений карантин подібна робота у школах Одеси не проводилась. У той же час, за словами Владислава Балінського, «Зелений лист» готовий організовувати майстер-класи по озелененню Одеси й надалі, коли обмеження через епідемію коронавірусу будуть зняті.

Водночас, незважаючи на карантин, цієї весни активісти організації «Зелений лист» при підтримці комунального підприємства «Міськзелентрест» висадили 63 великих клена в рамках проекту «Зелений тунель» на Фонтанській дорозі. Нові дерева (взагалом більш ніж 400) з’явились у парку Шевченка, парку Ентузіастів, парку Перемоги, на 11-й та 16-й станції Великого Фонтану. Робота по озелененню міста продовжиться восени.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49