Поки кремльовский посіпака Марков кличе в Одесу окупантів, пов’язане з ним ТОВ “Союз” отримує бюджетні кошти

ТОВ "Союз", Одеса

Колишній український народний депутат від “партії регіонів”, який у 2014-му втік до росії, Ігор Марков за час повномасштабного вторгнення “засвітився” на російських пропагандистських каналах, закликаючи одеситів терпіти ракетні обстріли й чекати окупантів.

До того ж його колишні однопартійці з партії “родіна” Ігор Дімітрієв і Вадим Савенко відкрито підтримують російські війська, а Савенко навіть брав безпосередньо участь у бойових діях на Донбасі на боці проросійських і російських бойовиків.

Водночас компанія, яка належала Ігорю Маркову, ТОВ “Союз” весь цей час продовжує отримувати бюджетні підряди в Одесі. Лише за 2022 рік компанія уклала договорів на суму більше 11 мільйонів бюджетних гривень. Більш того, єдине в місті сміттєзвалище досі в оренді ТОВ “Союз”.

Деталі — у статті ГО “Зелений лист”.   

Давні зв’язки

Раніше ми вже писали про те, що всі тверді побутові відходи міста звозять на єдиний полігон – “Дальницькі кар’єри”, сукупна площа якого 96,2 гектари. Обслуговуванням полігону ще з 1999 року займається ТОВ “Союз”. Угоду з цією компанією місто не розриває навіть через численні порушення, які фіксує Державна екологічна інспекція.

При цьому, ТОВ “Союз” довгий час було пов’язано із колишнім народним депутатом від “партії регіонів”, який в Одесі контролював партію “родіна”, Ігорем Марковим. Марков ніколи не приховував своїх симпатій до росії, а його однопартійці з “родіни”, зокрема екс-депутат Одеської міської ради Вадим Савенко брав участь у війні на Донбасі. А, можливо, навіть воює й зараз.

Савенко й Дімітрієв разом з російськими окупантами в Україні у 2022 році. Фото з мережі

Після приходу до влади колишнього мера Одеси Олексія Костусєва, місцеперебування якого наразі невідоме, у 2010 році Марков фактично монополізував ринок вивезення сміття в місті, регулярно отримуючи мільйонні бюджетні підряди.

Після Революції Гідності і провалу російської операції в Одесі Марков втік за межі України, вочевидь, осівши в рф, де періодично виступає на пропагандистських каналах з критикою України та українських політиків.

Наприклад, уже після повномасштабного вторгнення росії Марков заявив, що Одеса має терпіти ракетні обстріли й чекати окупантів. На момент цього спічу в нашому місті від російських обстрілів уже загинули люди, в тому числі немовля.

А що ж з бізнесом колабораціоніста і зрадника Маркова? У 2015 році, згідно даних аналітичної системи YouControl, у складі засновників ТОВ “Союз” стались зміни — Марков вийшов, а компанію оформили на турецьку фірму. Пізніше склад засновників ще декілька разів змінювався. Наразі засновницею ТОВ “Союз” указана австрійська компанія, а бенефіціаром — черніговчанин Дмитро Федоров. Він може бути пов’язаним із чинним мером Чернігова Владиславом Атрошенком. Той, у свою чергу, обирався народним депутатом від “партії регіонів”, тобто з Марковим вони були колегами в сесійній залі Верховної ради, ще й з однієї фракції. Слід також додати, що, за даними порталу «Чесно», Атрошенко є автором двокілограмового “золотого батону”, який подарували президенту-втікачу Віктору Януковичу.

А ось чи правда саме Федоров чи, можливо, його патрон Атрошенко повністю контролюють ТОВ “Союз”, невідомо. Адже незважаючи на багаторазову зміну засновників компанії після Ігоря Маркова, директором ТОВки з 2007 року по сьогодні є його соратник по партії “родіна” Юрій Кривенко.

Мільйонні заробітки на бюджеті

При цьому, весь час війни з росією, тобто з 2014 року й навіть після повномасштабного вторгнення 24 лютого ТОВ “Союз” отримує бюджетні підряди в Одесі.

Наприклад, лише за декілька місяців 2022 року компанія, до якої, можливо, все ще має відношення колабораціоніст Марков, уклала угод на 11,3 мільйони бюджетних гривень.

Скрин YouControl

За всі роки ТОВ “Союз” отримало бюджетних підрядів на загальну суму майже 220 мільйонів.

Сподіваємося, це підприємство перевірять правоохоронні органи. Адже цілком вірогідно, що з грошей одеських платників податків якась частка коштів іде й на обстріли Одеси.  

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49