Зелений лист

Чи підтримує Труханов Президента України під час війни?

Виступаючи на 90-й щорічній Конференції мерів США, Президент України Володимир Зеленський звернувся з проханням до мерів міст Сполучених Штатів щодо позбавлення, так званого побратимства з містами росії. Але логічно було б для початку виконати ці дії в Україні. Враховуючи децентралізацію, розірвання відношень з російськими містами має відбуватись на місцях.

Що в цьому напрямку місцева влада зробила в Одесі?

З початку повномасштабного вторгнення в нашому місті, відповідно до рішення виконкому «Про демонтаж окремих елементів об’єкта монументального мистецтва» від 13 квітня 2022 року, прибрали таблички з «об’єкта монументального мистецтва – Пам’ятного знака міст-побратимів та міст-партнерів м. Одеси, розташованого на Думській площі в м. Одесі». Про це зазначено в першому пункті рішення виконкому. До речі, вказане рішення можна знайти лише на сторінці новин міста. На офіційному сайті Одеси всі ці рішення, як і інша інформація з якоїсь причини приховані від громадськості.

Що ж ще зазначено в рішенні виконкому?

У преамбулі вказані підстави: «…враховуючи відсутність партнерських та побратимських відносин з містами російської федерації, у зв’язку із припиненням дружніх та будь-яких інших відносин з ними».

Постає питання: місто Одеса таки зробило все, щоб юридично розірвати угоди про побратимство та партнерство? Якщо так, коли вони це все встигли зробити, адже про це рішення не знають ані прості одесити, ані депутати Одеської міської ради. При цьому, саме вони своїм голосуванням і повинні встановлювати або розривати такі відносини.

Так, у Статуті міста Одеса у статті 37 зокрема прописано: «рішення про встановлення партнерських або побратимських відносин з українськими або зарубіжними містами приймає Одеська міська рада».

Цікаво, коли міська рада встигла розірвати побратимські відносини, наприклад, з містом Ростов-на-Дону? Тим більше, інформація про те, що це місто-побратим Одеси, досі є на офіційному сайті. Крім цього, невідомо, коли розірвали відносини з іншими чотирма містами росії, таблички з назвами яких також прибрала міська влада.

Нагадаємо, востаннє Одеська міська рада збиралась 15 лютого 2022 року на позачергову сесію. Жодного разу під час повномасштабного вторгнення росії в Україну очільник Одеси Геннадій Труханов сесію не збирав, керуючи містом через рішення виконкому, хоча очевидно, що є купа питань, які потребують вирішення депутатами. Про це ГО «Зелений лист» писав раніше.

Тож, наразі можна констатувати: процес дерусифікації в Одесі провалений – в місті на четвертому місяці повномасштабного вторгнення лише демонтували таблички російських міст-партнерів і міст-побратимів, а також прибрали табличку з пушки про прославляння російської зброї.

Про перейменування вулиць і району, пов’язаних з росією, демонтаж пам’ятників Катерини ІІ й російського полководця Олександра Суворова, навіть офіційне розірвання стосунків із російськими містами мова не йде.

То на чиєму боці зараз Геннадій Труханов? 

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49