Простір нелегальних забудов: як компанія знищує рекреаційні зони Одеси (частина 2)

Простір нахаббуд

У попередній статті ми вже писали про відносно нову девелоперську компанію “Простір”, яка активно рекламує новобудови, що знищують рекреаційні зони міста. Компанія “Простір” будує житлові комплекси там, де подібне будівництво заборонено законом, а ще й небезпечне для життя. Незважаючи на карантин, висотки “Простору” продовжують зростати в Одесі. Можливо, причина такої активності в тому, що девелопери пов’язані із відомим одеським бізнесменом, який має вплив на міську владу, Володимиром Галантерником. 

Раніше ми дослідили будівництво на Маячній поблизу Чорного моря, забудову колишнього дитячого табору “Космос” на Авдєєва-Чорноморського, а також будівництво в рекреаційній зоні на вулиці Дачній.

Однак ці житлові комплекси далеко не єдині, які продає девелоперська компанія “Простір”, але які при цьому будуються з порушеннями.

Тож продовжуємо.

ЖК на схилі

Прямо на схилі неподалік узбережжя Чорного моря зростає житловий комплекс “Простір на 12-й Фонтану”. Нещодавно голова ГО “Зелений лист” Владислав Балінський відвідав цей нахаббуд, зазначивши, що висотка будується у зсувній зоні, й це може призвести до гибелі людей.

Простір на 12-й
“Простір на 12-й Фонтану”

Житловий комплекс будується на земельній ділянці площею майже 1,7 тисяч квадратних метрів. Цільове призначення землі — будівництво і обслуговування будівель торгівлі. Але то лише на папері. В реальності на 12-й Фонтану зростає ЖК. В рекламі вказано, що житло відноситься до класу елітного.

Земля в рекреаційній зоні в оренді компанії “Біля самого моря”, яка належить кіпрській офшорці. Ця ТОВка й отримала дозвіл на нове будівництво готелю в вересні 2018 року.

Наразі підрядником будівництва значиться “Проектно-будівельна компанія “Альянс”, яка будує ще декілька об’єктів девелоперів “Простір”. 

На папері готель, у реальності — житло

Також серед проектів девелоперської компанії “Простір” є житловий комплекс на Каманіна, який має назву “Простір на Морському”. За документами, які, до речі, девелопери розмістили на своєму офіційному сайті, тут зростає новий готель.

Фото з сайту “ЛУН”

Ця інформація зазначена й на паспорті об’єкту. Але насправді забудовники вже продають квартири під виглядом апартаментів у новобудові. В рекламі вказано, що квартири продаються з ремонтом. Вартість одного квадратного метра доходить до 49 тисяч гривень. 

Земля на Каманіна була оформлена в оренду у 2018 році компанією “Графффит”. Цільове призначення землі — для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, тобто будувати тут житлові комплекси заборонено.

ПП “Графффит” було зареєстровано у 2010 році. Бенефіціаром компанії, яка спеціалізується на оренді майна, є така собі Тетяна Габерстро. У ЗМІ вона фігурує як одеська архітекторка, яка займалась будівництвом велоестакади в Одесі. Крім того, саме вона у 2018 році придбала у скандального ексректора одеського медичного університету Валерія Запорожана елітну нерухомість сукупною вартістю 9,5 мільйонів гривень.

За документами, дозвіл на будівництво готелю на Каманіна, 20 було отримано у квітні 2019 року. Замовником стала фірма “Графффит” і ТОВ “Вест білдінг Україна”, про яке ми детально писали в попередньому матеріалі про об’єкти девелоперської компанії “Простір”.

Підрядником виступає “Проектно-будівельна компанія “Альянс”, яка також будує “Простір на Дачній”.

ЖК “Простір на Морському”. Фото з офіційного сайту компанії

Примітно, що ділянка на Каманіна фігурує у кримінальному провадженні ще 2013 року про можливе розкрадання майна збанкрутілого Чорноморського пароплавства. Колись за цією адресою був пансіонат ветеранів флоту. Але внаслідок масштабного виведення майна ЧМП з державної власності у приватні руки ділянка була продана за заниженою вартістю. У 2019 році на землю навіть було накладено арешт, але адвокати ПП “Графффит” зняли його через суд. Слуг Феміди не збентежило, що в елітній курортній зоні всупереч закону вже почалось будівництво житлового комплексу.

Замовляли пансіонат, отримали висотку

Ще один об’єкт девелоперської компанії “Простір на Донського”. Частково цей житловий комплекс уже побудовано. У січні 2020 року Державна архітектурно-будівельна інспекція прийняла в експлуатацію один з будинків на Донського, 59.

Примітно, що замовником цього будівництва є одеське комунальне підприємство “Міське капітальне будівництво”. Але, за документами, на вулиці Донського мав з’явитися новий пансіонат. Принаймні саме на це було отримано офіційний дозвіл. Але замість рекреаційного об’єкту тут побудовано житловий комплекс. Згідно з даними реклами, вартість квартири в цьому ЖК сягає 2,1 мільйонів гривень.

Фото з сайту “ЛУН”

При цьому цільове призначення землі, на якій побудовано “Простір на Донського”, – будівництво та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення. Також у цільовому призначенні землі вказано, що це ділянка зелених зон і насаджень, тобто під ЖК було знищено чимало дерев.  Власником землі є КП “Міське капітальне будівництво”, яке чомусь не зупинило незаконне будівництво на землі громади.

Також, слід зазначити, що землю, на якій зараз будується ЖК “Простір на Донського”, у 2017 році було повернуто у власність громади через суд. Як повідомляло одеське видання “Одесит” з посиланням на пресслужбу одеської прокуратури, місту повернули 2,5 гектари землі, на якій колись функціонував дитячий табір “Вогник”. Але землю, вочевидь, повернули ненадовго. Адже вже у 2018 році тут було дозволено розпочати будівництво.   

Замість пансіонату будинок. Фото з сайту “ЛУН”

Окрім КП “Міське капітальне будівництво” замовником семиповерхової висотки на Донського виступає й компанія “Трансбуд-проект”. Ця фірма “засвітилась” у кримінальному провадженні національної поліції Києва щодо можливого ухиляння від сплати податків і зловживання владою або службовим становищем під час ремонту доріг за бюджетні кошти. За версією слідства, у схемі задіяна також фірма “Стімакс”, яка, нагадаємо, є генеральним підрядником будівництва ЖК “Простір на Маячному”.  

Ще одна цікава деталь. Проектувальником низки об’єктів девелоперської компанії “Простір”, зокрема на Донського, Каманіна, 12-й станції Фонтану, виступає ТОВ “Укрстрой сервіс”. Ця компанія зі статутним капіталом усього в тисячу гривень регулярно виграє бюджетні підряди, підписавши за останні чотири роки договорів на суму 132 мільйони гривень. Зокрема ця фірма займалась капітальним ремонтом у скандальній Евромерії на Косовській, 2д вартістю майже 109 мільйонів гривень.

Замість адмінбудівлі восьмиповерхові висотки

Активно зростає й житловий комплекс “Французький простір” на вулиці Нєдєліна, 82-а. За документами, які забудовник отримав у 2018 році, тут будується адміністративно-побутова будівля. А в мережі за цією адресою нескладно знайти рекламу нового восьмиповерхового ЖК.

Житловий комплекс “Французький простір” будується на земельній ділянці, яка була оформлена в оренду у 2018 році. Договір готувала приватний нотаріус Наталя Чужовська, яка є дружиною депутата одеської міської ради від партії мера міста Геннадія Труханова “Довіряй ділам” Сергія Страшного.

Ділянка оформлена на компанію “Софіївський-інвест”, яка виступила також замовником будівництва начебто адмінбудівлі, а насправді комерційного житлового комплексу.

“Французький простір”. Фото з офіційного сайту компанії

Зазначена фірма також фігурує у справі щодо можливого ухиляння від сплати податків при ремонті доріг, у якій “засвітились” і інші компанії з орбіти “Простору”. Цей факт указує на те, що хоча всі ці підприємства номінально й мають різних власників, але насправді вони контролюються, скоріш за все, з єдиного центру.

Більш того, очевидно, що правоохоронці й контролюючі органи не реагуюють належним чином на незаконні забудови від девелоперської компанії “Простір”, яка вкрала в одеситів чимало рекреаційних зон.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49