Telegram-бот лісової галузі для боротьби із браконьєрством та лісовими пожежами запустили в Україні

Перший Telegram-бот лісової галузі було створено Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Державним агентством лісових ресурсів України. За допомогою нього люди зможуть інформувати державні органи про лісові пожежі чи незаконні полювання. Презентація боту транслювалася на YouTube-каналі Укрінформу.

Віктор Смаль – заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України – повідомив про основний інструментарій Telegram-боту та мету його створення:

«Бот лісової галузі – це інструмент комунікації, який розробила наша команда в середовищі месенджера Telegram. Він покликаний з однієї сторони спростити та зробити швидшим, ефективнішим спілкування між громадськістю й Державним агентством та його обласними управліннями, а з іншої – стати інструментом і майданчиком для отримання інформації про те, що відбувається в наших лісах. І тут ми розраховуємо на вашу допомогу».

За його словами, є декілька сценаріїв роботи з ботом: боротьба з незаконною рубкою лісів, незаконні полювання й браконьєрство, скарги на невиконання договорів, а також відправлення інформаційних запитів. Для кожного зі сценаріїв людина повинна виконати схожий набір кроків, а вже після відправки запиту  команда швидкого реагування буде їх обробляти. Система автоматично скерує запит на відповідальну особу, яка за територіальною ознакою буде приймати й обробляти цей запит відповідно до своєї професійної направленості.

«Ми можемо дати відповідь не одразу. Не хвилюйтеся – це нормально. Але якщо буде порушений внутрішній регламент відповіді, то система сформує автоматичне повідомлення для вищих адміністраторів боту про те, що з області є запит, на який ще не надали відповіді», – зауважує Смаль.

Також він додає, що функціонал Telegram-боту може змінюватися із часом, якщо буде запит і попит на нові функціональні речі.

Крім того, Віктор Смаль зауважує, що даний Telegram-бот – не єдиний спосіб боротьби з лісовими пожежами: «За останній рік був зроблений великий крок у питанні дострокового виявлення лісових пожеж. Була створена автоматична система виявлення на ранньому етапі. Для неї використовуються супутники, які пролітають над територією лісів, сканують її на предмет температурних аномалій, а потім надають необхідну інформацію відповідальним за конкретний регіон людям на Землі».

Присутній на презентації заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець додав, що схожі процеси диджиталізації відбуваються не тільки в лісовій сфері. Він нагадав про гарячу лінію Міністерства захисту довкілля «Міндовкілля на зв’язку», а також розповів про майбутній сервіс на платформі «екосистема» – «Електронний облік деревини 2.0».

«Тільки цифрові рішення, тільки швидкі, автоматизовані рішення, різного рівня диджиталізація дозволить отримати дійсно прозорі взаємовідносини між громадянами, державою та бізнесом. Це допоможе рухатися в напрямку зменшення техногенного впливу на природу, а також збереження, у даному випадку, лісових ресурсів», – закінчив Стрілець.

 (Скористатись Telegram-ботом можна тут)

Юлія Лінник, студентка ІІ курсу магістратури факультету журналістики ЛНУ імені І. Франка

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49