Зелений лист

Верховний суд України визнав правомірним проект благоустрою Літнього театру

28 січня 2021 року Верховний суд України виніс рішення по касаційній скарзі виконавчого комітету одеської міської ради щодо визнання протиправним і скасування проекту благоустрою Літнього театру в Міському саду Одеси.

Верховний суд фактично визнав проект благоустрою законним.

Це стало відомо з судового реєстру.

Нагадаємо, виконавчий комітет одеської міської ради 28 березня 2019 року прийняв рішення щодо затвердження проекту благоустрою Літнього театру. В результаті “благоустрою” на його території з’явились численні будки й атракціони.

Цьому проекту благоустрою передувало довге протистояння за Літній театр, нерухомість на території якого багато років назад вивели у приватні руки, а землю у 2016-му віддали в оренду. Власники планували побудувати там багатоповерховий торговий центр, що стало причиною протистояння активної громади.

17 квітня 2019 року після затвердження проекту благоустрою Літнього театру ГО “Зелений лист” і “ВО “Автомайдан” звернулись до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до виконавчого комітету одеської міської ради, в якому просили визнати протиправним та скасувати рішення по благоустрою. Справа в тому, що Літній театр є невід’ємною частиною Міського саду, який має охоронний статус як пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення. Таким чином, на думку позивачів, виконавчий комітет одеської міської ради не мав повноважень для затвердження проекту будівельних робіт — будь-які будівельні роботи передбачають отримання погоджень чи дозволів відповідного органу охорони культурної спадщини. Крім того, подібні рішення мають приймати на сесії одеської міської ради.

Незважаючи на це, в липні 19-го суд у задоволенні позову відмовив.

В апеляції рішення суду першої інстанції скасували, проект благоустрою визнали протиправним.

А ось вже Верховний суд України поставив крапку в цій справі, залишивши рішення першої інстанції в силі, чим, по суті, визнав законність проекту благоустрою Літнього театру. При цьому, варто звернути увагу на обґрунтування представників виконавчого комітету одеської міської ради. Наприклад, в касаційній скарзі вони наполягають, що затверджений виконкомом проект благоустрою Літнього театру стосується виключно організації благоустрою та не передбачає проведення жодних будівельних, землевпорядних або інших робіт.

Водночас після благоустрою на території пам’ятки архітектури з’явились нова сцена, плитка, МАФи, туалет… Навряд чи це не відноситься до будівельних робіт.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49