НПП “Тузловські лимани” судились з Варчуком через будівельний ліс

Тузлівські

Національний природний парк “Тузлівські лимани” звернувся з позовом до суду щодо порушення закону України про охорону навколишнього середовища з боку Сергія Варчука. Справа зависла в судах. А наприкінці грудня 2020 року Арцизький районний суд закрив провадження через закінчення строків накладання адміністративного стягнення.

Деталі — в матеріалі “Зеленого листа”.

Склад лісу на території нацпарку

У вересні 2020 року на території національного природного парку “Тузлівські лимани” робітники природно-заповідного об’єкту виявили складований будівельний ліс в об’ємі 16 метрів кубічних. Ділянка, на який знайшли ліс, перебуває в суборенді Сергія Варчука.

В жовтні щодо цього порушення закону України про охорону навколишнього природного середовища склали протокол, який направили до Татарбунарського районного суду Одеської області.

Як відомо з судового реєстру, ця справа після автоматизованого розподілу потрапила до судді Сергія Тимошенко. 29 жовтня 2020-го він заявив самовідвід — зазначений суддя вже не раз розглядав справи НПП “Тузлівські лимани” й у нього склалось “відчуття неприязні і зневаги щодо керівництва парку”.

Самовідвід Тимошенку задовольнили. Справу передали до канцелярії суду, де вона зависла. 3 грудня 2020 року долю провадження вирішив Одеський апеляційний суд, який вирішив направити справу щодо Варчука до Арцизького районного суду. Засідання відбулось 29 грудня. В ході засідання суд закрив справу через закінчення строків накладення адміністративного стягнення.

Так, через судову тяганину Сергій Варчук уникнув будь-якого покарання. При цьому, слід зазначити, що подібна господарська діяльність, яку проводив підприємець, заборонена в національних парках. Але що ж таких порушників зупинить?

Бізнесмен без бізнесу?

Варто відзначити, що офіційно Сергій Варчук наразі не значиться як власник бізнесу. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, колишній депутат Одеської міської ради, екс-керівник Західно-чорноморського басейнового управління охорони, використання, відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства Варчук у різний час був дотичний до низки підприємств.

Серед них, зокрема, значиться споживче кооперативне товариство “Основа”, яке займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Можливо, саме для цього підприємства і зберігався ліс у національному парку. І хоча, за документами, Варчук ще в 2009 році вийшов зі складу засновників зазначеної компанії, юридична адреса цієї фірми збігається з реальною адресою батька Сергія Варчука Георгія Варчука. Принаймні саме ця адреса фігурує в офіційних документах.

Скрін YouControl

Тож цілком імовірно, що фірма “Основа” досі де-факто контролюється бізнесменом. Як і інші. Адже за цією ж юридичною адресою — Одеса, вулиця Успенська, 54, квартира, 17 — і зараз функціонують компанії, які раніше належали Сергію Варчуку: “Цитадель Україна” (вид діяльності – “готелі і схожі місця проживання”), охоронне агентство “Сокіл Україна” і фірма “Південні берега”, яке займається прісноводним рибальством.

Тобто офіційно Варчук бізнесом не займається. Але цілком імовірно, що він контролює низку компаній. 

Наразі з політикою Сергій Варчук також начебто зав’язав. При цьому він є помічником діючого народного депутата від “Слуги народу” Андрія Клочка на громадських засадах.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49