З чистого аркуша. Національна поліція Одещини розпочне будувати відносини з Національними природними парками

Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління превентивної діяльності ГУНП Одеської області Дмитро Абраменко під час семінару з питань співробітництва Національної поліції з Національними природними парками. Організатором заходу виступив одеський підрозділ Консультативної місії Європейського Союзу КМЄС (EUAM), яка опікується реформою українського сектору цивільної безпеки.

Не секрет, що в останні роки поліцейські часто не виконують обов’язки та не припиняють екологічні злочини, фактично “кришуючи” порушників. Так відбувається при незаконному видаленні дерев, знесенні історичних пам’яток в Одесі несумлінними забудовниками, а також при спробах припинити браконьєрський вилов риби на території Національного природного парку “Тузлівські лимани”. Під час семінару директор Парку Ірина Вихрістюк навела як приклад бездіяльності поліції таку промовисту статистику: Нацпарком «Тузлівські лимани» у 2019 році було надано 25 заяв про злочин, у 2020 – 30, у 2021 – 37. Але співробітники відділу №2 Білгород-Дністровського ВРП ГУНП в Одеській області не вносять дані в ЄРДР, а заяви про злочин розглядають як заяви громадян відповідно до ЗУ «Про звернення громадян». Тому Парк змушений звертатись до суду зі скаргами, але за заявами, на підставі яких були відкриті кримінальні провадження, жодне не було направлено до суду для притягнення винних до відповідальності. Дмитро Абраменко пообіцяв змінити ситуацію.

У роботі семінару взяли участь начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури Володимир Францевич, директор Департаменту екології Одеської обласної держадміністрації Павло Буланович, керівники відділів поліції в Біляївці, Татарбунарах та Кілії, представники Нацпарку «Нижньодністровський», Дунайського біосферного заповідника, голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський, екологи Сергій Курочкін та Олег Дудкін. Одеські поліцейські мали хорошу нагоду не лише поспілкуватися зі своїми колегами з європейських країн (більшість експертів КМЄС – досвідчені офіцери поліції з країн Європейського Союзу), а й дізнатися про взаємини та співпрацю поліції та Нацпарків у Польщі та Португалії.

Одеський підрозділ КМЄС планує зробити подібні семінари регулярним майданчиком для комунікації поліцейських Одеської області та керівників Нацпарків, екологів, для навчання найкращим європейським практиками захисту об’єктів природно-заповідного фонду.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49