Світ Кісловського-Кучука: дельфіни без моря, фінансування окупованих територій, робота в анексованому Криму

Нещодавно ГО “Зелений лист” разом з Державною екологічною інспекцією виходив на позапланову перевірку басейну, де перебувають дельфіни з дельфінарію “Немо”. Ця компанія контролюється депутатом одеської міської ради від партії мера міста “Довіряй ділам” Андрієм Кісловським і екс-чиновником, який курував питання будівництва, Міхайлом Кучуком.

Перевірити стан дельфінів, які перебувають у басейні стадіону Міністерства оборони СКА, не вдалось — представник СКА заявив, що компанія “Нерум” орендує басейн, тому фактично він не має туди доступу, й порадив звертатися до орендарів. Ті, у свою чергу, зачинилися зсередини, й не пустили ревізорів до басейну.

Водночас зйомка з повітря довела — дельфіни перебувають у неналежному стані.

Подібних повідомлень щодо знущання над тваринами збоку компанії Кісловського-Кучука було чимало. Але дельфінарії не тільки в Одесі, а в інших містах, навіть тих, де нема моря, продовжують функціонувати і збагачувати своїх власників.

ГО “Зелений лист” вирішив проаналізувати цей бізнес на живому.

Жахливий світ для дельфінів

На офіційному сайті одеського дельфінарію представлений, так званий світ дельфінаріїв “Немо” – перерахування всіх міст, де працюють дельфінарії мережі Кісловського-Кучука.

В Україні дельфінарії “Немо” існують, окрім Одеси, ще у Коблево, Бердянську, Харкові.

Немо

Раніше дельфінарій цієї мережі багато років був і в Києві, але через суд удалось знести будівлю “Немо”, бо вона була побудована незаконно.

До речі, проблеми з законністю будівництва в Кісловського й Кучука були й в Одесі. Але, вочевидь, правоохоронці й судді нашого міста не такі принципові, адже готель “Немо” на Ланжероні, який будували під виглядом реконструкції, без проблем стоїть на пляжі.

До початку воєнних дій на Сході України декілька років функціонував дельфінарій “Немо” ще й у Донецьку.

Вартість відвідування дельфінарію досить висока — квиток на одну особу коштує до 400 гривень у залежності від вистави та міста розташування дельфінарію.   

При цьому важливо зазначити, що в деяких містах, де побудовані і працюють дельфінарії мережі “Немо”, нема моря. Водночас морська вода для дельфінів життєво необхідна.

Яким чином Кісловський і Кучук забезпечують морським тваринам належні умови життєдіяльності без моря, незрозуміло.

Слід також зазначити, що дельфінарій мережі “Немо” працює також у столиці Білорусі Мінську. Ця країна взагалі немає виходу до моря, але якимось чином одеським комерсантам удалось відкрити такий специфічний бізнес і там.

Важко навіть уявити, в якому жахливому світі живуть дельфіни, які працюють на бізнес Андрія Кісловського й Михайла Кучука.

Гроші не пахнуть

Не дивлячись на те, що Андрій Кісловський декілька років працював заступником воєнкома Приморського району Одеси — таким чином депутат, який раніше представляв у одеській міській раді фракцію комуністів і підтримував проросійський антимайдан, начебто віддавав борг батьківщині, він не згорнув бізнес в анексованому Криму, перереєстрував за російським законодавством свою компанію вже у 2015 році та продовжив працювати.

Немо
Андрій Кісловський на першотравневому параді в Одесі у 2014 році. Фото “Думская”

Наразі Кісловський заявив виданню УСІ, що начебто продав свій бізнес якомусь анонімному росіянину, в той же час ніяких змін у російському реєстрі підприємців компанії ТОВ “Дельфінарій Немо” у Криму не відбулось. Фірма, як і раніше, оформлена на керівника українського підприємства “Нерум” Анатолія Солонцова.

Немо

Крім того, працюють дельфінарії мережі “Немо” й безпосередньо в Росії — в Анапі, Вітізієво, Голубицька.

Яким чином Кісловському, який на посаді заступника воєнкома мав доступ до певної державної таємниці, це вдалось, незрозуміло. І взагалі на яких умовах Кісловському й Кучуку в Росії дозволили спокійно працювати, питання відкрите.

Фінансування ДНР-ЛНР і податки

Офіційно ТОВ “Нерум” належить декільком особам — Наталя Келлі, В’ячеслав Кучук, Михайло Кучук, Раїса Кісловська. Всі вони мають чимало супутніх компаній, деякі з них досить цікаві.

Наприклад, брат Михайла Кучука В’ячеслав Кучук, окрім ТОВ “Нерум” є засновником ще й миколаївської компанії “Ефесто-МК”. Це підприємство, яке було зареєстровано у 2018 році, “засвітилось” у кримінальному провадження щодо фінансування тероризму.

Зокрема, в ході слідства встановлено, що протягом 2015-2018 років за попередньою змовою з громадянами Російської Федерації декілька українських громадян організували та запровадили протиправний фінансовий механізм, пов’язаний з реалізацією тіньових схем з переведення безготівкових грошових коштів у готівку, оптимізації податкових навантажень, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, а також фінансування за рахунок вказаних коштів діяльності терористичних організацій “ДНР”-”ЛНР”.

Для схеми використовувались компанії з ознаками фіктивності. Слідство встановило, що зокрема фірма Кучука “Ефесто-МК” використовувалась для мінімізації сплати податків.

Слід зазначити, що для власників ТОВ “Нерум” це не перше провадження, пов’язане з податковими схемами. Так, ще у 2013 році тодішнє представництво Міністерства доходів і зборів в Одеській області розслідувало справу щодо відхилення від сплати податків. Начебто гроші проходили через банківські картки робітників дельфінаріїв. На той час, за версією слідства, сума не облікованих грошей складала 84 мільйони гривень. Відповідно податки з цих грошей до бюджету не сплачувались.

Немо
Михайло Кучук. Фото з відкритих джерел

Ось такий він світ бізнесменів Кісловського й Кучука. Нагадаємо, під час останнього візиту голови держави Володимира Зеленського до Одеської області, він зупинявся саме в готелі мережі дельфінаріїв “Немо”. Вочевидь, для власників бізнесу це є знаковим. Тим паче Михайло Кучук, який з 2015 року не має жодних владних посад, таким чином знов з’явився в інформаційному просторі як певна політична фігура.

Але цікаво, чи знає взагалі президент України, як саме ведуть бізнес власники цього готелю?   

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук