Хроніка воєнних злочинів росії проти довкілля України: Одещина, лютий 2022

Ми збираємо факти про злочини рф проти довкілля Одеси та Одеської області під час війни: забруднення довкілля внаслідок вибухів, пошкоджень об’єктів інфраструктури, забруднення повітря, вод та грунтового покриву токсичними речовинами, знищення екосистем природно-заповідних територій, природоохоронних територій міжнародного значення та ін. Інформацію про забруднення довкілля оновлюватиме щоденно, тому надсилайте відомі вам факти на адресу:  zeleniy.list1@gmal.com

26.02.2022

На підступах до Одеси українські захисники знищили важкий ворожий винищувач Су-27.

Одеський припортовий завод пояснив, що потрібно робити людям у разі сповіщення про можливі пошкодження на заводі. 

25.02.2022

У Чорному морі неподалік Одеси російськими ракетами підбито два цивільні судна

За 12 миль від порту Південний російським кораблем був підбитий бункеровщик «Міленіум Спіріт» (прапор Молдови) – повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний. Усі 10 членів екіпажу врятовано, однак троє з них перебувають у важкому стані.

На якірній стоянці порту  “Південний” військові РФ підбили судно Namura Queen (прапор Панама).

Імовірно влучила ракета. Загиблих немає. За попередньою інформацією, є один травмований, повідомив директор порту ТІС Андрій Ставніцер.

24.02.2022

Близько 5 години ранку 24.02.2022 року РФ відкрито напала на Україну.

Російські війська пішли у наступ на Донбасі.

Крім того, прогриміли вибухи у Києві, Одесі, Харкові, Краматоську. З’явилася інформація про роботу ворожої авіації чи безпілотників, які цілеспрямовано б’ють по об’єктах інфраструктури та військових цілей.

Президент РФ володимир путін оголосив початок вторгнення.

Одеське ППО відпрацювало по ворожій авіації. У районі 411-ї батареї в Одесі було зафіксовано вильоти ракет.

Президент Володимир Зеленський оголосив воєнний стан у країні.

22 особи загинули внаслідок атаки на військову базу на півночі Одеської області

Зазнала потужного удару військова частина ВЧ 0173, розташована між селами Липецьке та Малий Куяльник у Подільському районі Одеської області. Серед загиблих 11 жінок та 11 чоловіків.

Фото Думська

Після ракетного удару на складах в Одесі спалахнула пожежа

Одеські рятувальники ліквідували пожежу, яка спалахнула на складах Новомосковською вулицею після чергового ракетного удару росіян. Як повідомили у ДСНС, на момент приїзду пожежних вогонь охопив 1500 кв. м.

Пролунав вибух на Промисловій вулиці в Одесі. Противник бив по інфраструктурі частини №3012 Нацгвардії у цьому районі. На місці вибуху почалася пожежа.

На Одещині впали чотири ракети

За інформацією оперативного командування «Південь», підтверджено та зафіксовано падіння по одній ракеті у селищах Кароліно-Бугаз та Грибівка, що під Одесою, на аеропорт «Буялик» впали дві ракети.

Захоплення острова Зміїній у Чорному морі

Російські військові почали захват українського остров Зміїний у Чорному морі зранку 24 лютого. Загарбники осадили острів, до нього підійшли два кораблі, які пізніше були пізнані як крейсер “Москва” та патрульний корабель “Василь Биків”. Агресори вимагали, щоби прикордонники здалися. У відповідь один із прикордонників сказав фразу, яка стала символом визвольної війни України проти росії: “Російський військовий корабель, йди на…й”. Прикордонники зайняли оборону.

Територія була обстріляна артилерією крейсера “Москва” та патрульного корабля “Василь Биков”. Після цього здійснено авіаційний наліт російським «Су-24». На острові знищено всю інфраструктуру, 13 українських прикордонників та морських піхотинців ВМС України, які утримували його оборону, були захоплені у плін.

Ворожий снаряд упав у Хаджибейський лиман під Одесою. Вибух стався поблизу житлових будинків.

Фото Думська

У Чорному морі російський снаряд потрапив у турецький корабель

Корабель прямував з Одеси до Румунії. Корабель був уражений у трюм за 50 миль на південь від Одеси. На борту перебували 8 турецьких, 11 філіппінських та 11 українських військовослужбовців.

________________________________________________________________________________________________________________

Огляд підготовлений в рамках проєкту «Удосконалення практики інституційного забезпечення та правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузловські лимани» за підтримкою фонду MATRA Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук