Загроза застосування росією проти України хімічної зброї: як готуватися владі та населенню?

Росія може застосувати в Україні хімічну або бактеріологічну зброю. Про це неодноразово попереджали США та інші наші партнери. Передувала цьому чергова брехня кремля про наявність в Україні «таємних біологічних лабораторій», що дуже схоже на провокацію, аби можна було в усіх гріхах звинуватити нашу державу. Будь-яке використання хімічної зброї росією буде порушенням міжнародного права, Конвенції щодо заборони хімічної зброї, що підписана самою країною-окупантом. Втім, як показує життя, від східного сусіда можна очікувати чого завгодно.

Згідно з визначенням Конвенції, хімічною зброєю слід вважати хімічну речовину, яка використовується для умисного заподіяння смерті або шкоди здоров’ю, а її дія заснована на токсичних властивостях отруювальної речовини. В тексті Конвенції сформульовано поняття «хімічна зброя» — в сукупності або окремо як:

– токсичні хімікати та їхні прекурсори, за винятком тих випадків, коли вони призначені для потреб, які не заборонені Конвенцією, за тієї умови, що види та кількість відповідають таким цілям;

– боєприпаси та пристрої, спеціально розроблені для смертельного ураження або заподіювання іншої шкоди шляхом токсичних властивостей вказаних у пункті 1 токсичних хімікатів, що вивільняються у результаті застосування таких боєприпасів і пристроїв;

– будь-яке обладнання, спеціально розроблене для безпосереднього використання при застосуванні боєприпасів і пристроїв, вказаних у пункті 2.

Застосування такої зброї заборонено міжнародним правом незалежно від того, як розгортаються воєнні дії. Зона ураження хімічною зброєю набагато ширша, ніж за точкових атак з використанням звичайних озброєнь.

Які саме речовини можуть бути використані країною-окупантом і чи є в українців шанс захистити себе? Про це в інтерв’ю телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз» розповів голова ГО «Зелений лист» хімік-біолог Владислав Балінський.

– Інформаційні вброси на високому рівні – з боку військового керівництва фашистської росії – говорять про те, що плани використання хімічної зброї є. Такі типи зброї можуть використовуватися як для провокацій, так і для поразки цивільного населення, – вважає Балінський. – Це вписується і в офіційну ідеологічну риторику кремля щодо “остаточного розв’язання українського питання”, “деукраїнізації України”, що практично стовідсотково збігається з риторикою третього рейху з “остаточного розв’язання єврейського питання”.

Зброя масового ураження буває трьох типів: ядерна, хімічна і бактеріологічна. Наші міжнародні партнери, керівництво НАТО більше уваги приділяють можливості застосування росією ядерної зброї. А я вважаю, що використання хімічної зброї на сучасних ракетних носіях становить дуже серйозну загрозу насамперед для цивільного населення, тому що в нас досить велика щільність населення. Саме така небезпека має розглядатися нашими партнерами насамперед.

– Яких найгидотніших вчинків можна очікувати від рашистів і чи здатний кремль повторити в Україні «сирійський сценарій»?

– Внаслідок застосування хімічної зброї в Сирії загинули тисячі людей. В місті Алеппо, в передмісті Дамаска був застосований зарин. Це нервово-паралітичний газ, який при певних концентраціях призводить до швидкої смерті. Зарін вважається у 20 разів більш смертельним за ціанід. Як і всі нервово-паралітичні речовини, він впливає нервову систему людини. Особливий фермент деактивує сигнали мозку, у результаті руйнуються нервові клітини. Відбувається спазм серця, м’язів та дихальних органів. Смерть від великої дози зарину настає за кілька хвилин.

Зарін масово вироблявся у Сирії урядом партнера путіна – башара асада. Але масове виробництво зарину та інших хімічних отруйних речовин було налагоджено й у СРСР. В останні роки з’явилося багато свідчень про застосування спецслужбами росії хімічної речовини «новачок» для отруєння супротивників путінського режиму. Тож сценарій застосування хімічної зброї в Україні я вважаю цілком реальним.

За даними турецького інформаційного агентства “Анадолу”, з початку збройного конфлікту в Сирії режим Асада, який підтримує уряд російської федерації, застосовував хімічну зброю 216 разів. Одна з найстрашніших атак відбулась над містом Хан-Шейхун. Незадовго до атаки у небі над Хан-Шейхуном бачили літак сирійських ВПС. Росія, яка підтримує режим Башара Асада, заявила тоді, що літак бомбив склади зброї терористів, на яких було повно хімічної зброї, що нібито і спричинило появу токсичної хмари над Хан-Шейхуном. Проте експерти ОЗХО стверджують, що зразки зарину, застосованого в Хан-Шейхуні, збігаються зі зразками, взятими міжнародними експертами у 2014 році, при ліквідації хімічного арсеналу Сирії.

Постачання Україні важкого типу озброєння, систем ППО відсуває нападника від нас та зменшує ймовірність використання у мирних містах такої зброї. Також дуже важливо якнайчастіше говорити про можливе застосування такої зброї, у тому числі – від імені керівників іноземних спецслужб. Це допоможе змусити керівництво кремля змінити свої злочинні плани.

Так, дипломатичні важелі щодо фашистської росії застосовувати вкрай складно, проте робота спецслужб служб із фіксації злочинів росії на території України – це дуже важливо, бо у тому числі зменшує ймовірність застосування зброї масової поразки проти мирного громадянського населення.

Враховуючи все вище вказане, військовим адміністраціям слід вживати серйозних заходів не тільки щодо запобігання можливим диверсіям, наприклад, посилити контроль якості водопостачання.

Треба постачати в країну достатнью кількість антидотів та протигазів. Втім, це лише частково зменшить результат можливої катастрофи. Тож, наразі основна задача – попередити масштабну загибель людей як дипломатичним, так і військовим шляхом.

Ось коротка інструкція, як діяти в разі хімічної атаки

Також на нашому сайті ви знайдете великий гайд по хімічної зброї, яку може застосувати росія, поради щодо дій в разі запаху хлору або аміаку, як захиститись від азотної кіслоти та при фосфорному бомбардуванні.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук