Зелений лист

Битва за статут: Офіс Президента скерував звернення щодо необхідності змін одеського статуту до ОВА

ГО «Зелений лист» проаналізувала статут міста Одеси, з’ясувавши, що він не відповідає сучасним реаліям, порушує українські закони й має проросійський вектор. Зокрема в документі прославляється імперський період у історії Одеси, а також закріплено панівну роль російської мови.

До речі, цю відверто антиукраїнську редакцію статуту Одеси приймав зокрема діючий міський голова Геннадій Труханов, який на той момент був головою фракції «партії регіонів» у міськраді.

Ми направили низку звернень до різних інстанцій щодо необхідності змін статуту Одеси. Й нарешті отримали відповідь Офісу Президента України.

Деталі – у статті ГО «Зелений лист».

Крім подяки за активну громадянську позицію, цей лист має декілька цікавих висновків. Розглянемо їх докладніше.

По-перше, Офіс Президента України скеровує цей лист за належністю до Одеської обласної військової адміністрації для опрацювання наданої ГО «Зелений лист» інформації та вжиття заходів реагування.

Крім цього, відомство зобов’язує Одеську ОВА інформувати про результати як Офіс Президента України, так і ГО «Зелений лист».

Раніше ми вже наводили обидві відповіді Одеської ОВА.

В першій відповіді, де виконавцем зазначена одна з головних юристок ОВА, зазначено, що «повноваження місцевих державних адміністрації щодо проведення перевірок, передбачених пунктом 1 частини першої статті 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», обмежені напрямками, зазначеними в статті 16 цього Закону, серед яких немає питань, порушених у листі». Але це положення не відповідає дійсності. Адже ОВА крім іншого, здійснює на відповідній території державний контроль, у тому числі за додержанням законодавства з питань мови. При цьому, факт порушення статутом міста Одеси мовного законодавства підтверджено листом мовного омбудсмена.

У другій відповіді Одеської ОВА, одним із основних завдань якого є дотримання на відповідній території виконання Конституції України та інших нормативно-правових актів, рекомендовано ГО «Зелений лист» захищати порушені права у судовому порядку.

Сподіваємось, подібні відписки, які надали чиновники Одеської ОВА ГО «Зелений лист», не підійдуть як відповіді Офісу Президента України. Тим більше, що деякі порушення статуту міста Одеси вже визначені іншою посадовою особою – Уповноваженим із захисту державної мови.

Тож, сподіваємось, Одеська ОВА таки відреагує хоч не на наше звернення, так хоча б на лист від Офісу Президента України.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49