ГО «Зелений лист» вимагає прийняти новий статут Одеси

Одеська міськрада не хоче скасовувати рішення

Протягом 11 років жоден з депутатів або місцевих політичних сил не проводили ревізії статуту міста Одеси. Тому замість них аналіз недоліків провела громадська організація «Зелений лист».

Одна з причин – незрозуміла поведінка очільника міста на дії російських окупантів, коли на початку війни замість допомоги Збройним Силам України, керівництво займалось усім чим завгодно, але не цією допомогою. Навіть фінансування сил територіальної оборони розпочали лише на 12-й день війни – після того, як «Зелений лист» озвучив цю проблему з необхідними розрахунками.

Крім цього, процес дерусифікації в місті провалений – у Одесі досі височіють пам’ятники російській імператриці Катерині ІІ і російському полководцю Суворову, масове перейменування вулиць і Суворовського району не розпочалось, а мер Геннадій Труханов у коментарях іноземному виданню розказав, що стурбований зростанням ненависті до всього російського. Хоча в умовах повномасштабної війни це досить логічно, адже саме російські війська знищують українські міста, в тому числі Одесу. Але, вочевидь, не для Труханова. Цим опусом мера Одеси, до речі, скористались російські пропагандистські ЗМІ.

Але повернемось до аналізу статуту, який відкрив дуже неприємну картину (повну версію проведеного аналізу можна завантажити, або подивитися тут).

Нагадаємо, статут затвердили у 2011 році. Тоді місто очолював регіонал Олексій Костусєв, а нинішній представник партії мера «Довіряй ділам» Олег Бриндак був секретарем одеської міської ради – саме його підпис стоїть під статутом. Геннадій Труханов у той час очолював найчисленнішу в міськраді фракцію «Партії регіонів». І виходячи з аналізу прийнятого цими особами статуту Одеси, складається враження, що вже тоді вони працювали на росію.

Тому, аналіз статуту має на меті не лише показати недоліки «Конституції міста», але й надати оцінку політичну діям посадових осіб органів міського самоврядування, особливо з урахуванням того, що на сьогодні громадянин Труханов обіймає посаду голови міста, а Бриндак виконує обов’язки його заступника.

Власне статут складається з преамбули та 7 розділів, які об’єднують 44 статті.

Ми вже писали, що з преамбули чітко відчувається, що Одеса є скоріше російським, а не українським містом. На це вказує й те, що одесити між собою повинні спілкуватися виключно російською мовою, й те, що вони «пишаються подвигами російських військових».

Аналіз статей статуту показав, що є питання до 25 статей статуту із 44. І це незважаючи на те, що частина норм потребує більш ретельного опису. Також є великі зауваження до розділу VІ, але в частині того, що норми статуту лише загальні, тобто нечіткі.

Узагальнюючи аналіз статуту, можна зробити наступні висновки:

1. Статут має явно антиукраїнську редакцію. Це проявляється як у преамбулі, коли Одесу порівнюють з містами виключно російської імперії та заявляють, що одесити пишаються подвигами російських військових, так і в тому, що статут закріплює перевагу російської мови над українською.

2. Норми статуту викладені таким чином, що ускладнюють будь-яку активність громадян. Для цього достатньо відкрити звіти про застосування статуту. На офіційному сайті міста є щорічні звіти за період 2016-2019 роки. З одного звіту до іншого переходить інформація «Пропозицій ініціативних груп з організації та проведення ініціативних громадських слухань, а також щодо внесення місцевих ініціатив не надходило». Аналіз положень Статуту пояснює таку неактивність населення. Бо ці норми, стосовно громадських ініціатив прописані так, що на будь-якому етапі будь-яка громадська ініціатива може бути визнана невідповідною статуту.

3. Розподіл повноважень між депутатами та виконавчим комітетом закріплено таким чином, що повноваження виконавчого комітету розширені за рахунок повноважень депутатського корпусу.

Враховуючи результати проведеного аналізу Статуту, ГО «Зелений лист» звернулося з відповідними заявами, відповідно до компетенцій, до:

1. Президента України;

2. Міністерства юстиції України;

3. Начальника Одеської обласної військової адміністрації;

4. Уповноваженому із захисту державної мови;

5. Одеського міського голови.

Ці звернення мають на меті скасування чинної антиукраїнської редакції статуту та забезпечення процесу розробки нового статуту, який би в повній мірі регулював би відносини на демократичній основі. Просімо усіх кого це турбує приєднатися та допомогти нам вирішити ці найважливіші під час війни питання!!!

Маємо сподівання й на те, що і на цьому фронті буде перемога, а Одесу більше не будуть вважати російським містом.

Слава Україні!!!

За інформацією ГО «Зелений лист», депутатка Лілія Леонідова вже зареєструвала відповідний проєкти рішення (перший, другий) щодо скасування діючого статуту Одеси та розірвання побратимських та партнерських відносин з містами Російської Федерації.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49