Зелений лист

Хроніка воєнних злочинів росії проти довкілля України: Одещина, листопад 2022

росія – головний екологічний терорист нашого часу. Це вона підтвердила й в листопаді, здійснив кілька великих обстрілів критичної та громадської інфраструктури, що є ознакою геноциду українського народу. «За останні 9 місяців Росія завдала понад 16 тисяч ракетних ударів по Україні. 97% російських цілей є цивільними. Ми воюємо проти терористичної держави. Україна переможе і притягне воєнних злочинців до відповідальності», – написав міністр Олексій Резніков у твіттері 28 листопада.

За наведеними ним даними, через російські удари пошкоджені, зокрема, близько 220 об’єктів енергетичної інфраструктури, майже 250 транспортних об’єктів, пошкоджено 592 об’єкти теплопостачання, а саме: 444 котельні, 13 ТЕЦ, 7 ТЕС та 128 центральних теплових пунктів. Масштабні пожежі на інфраструктурних та промислових об’єктах призводять до отруєння повітря особливо небезпечними речовинами. Забруднюючі речовини можуть переноситися вітрами на великі відстані.

Ми збираємо факти про злочини рф проти природи Одеси та Одеської області під час війни: забруднення довкілля внаслідок вибухів, пошкоджень об’єктів інфраструктури, забруднення повітря, вод та ґрунтового покриву токсичними речовинами, знищення екосистем природно-заповідних територій, природоохоронних територій міжнародного значення та ін. Інформацію оновлюватиме щоденно, тому надсилайте відомі вам факти на адресу:  zeleniy.list1@gmal.com

24.11.2022

Минуло 9 місяців з початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Як повідомило Міндовкілля, за цей час експерти Державної екологічної інспекції України зафіксували 2,263 факти шкоди довкіллю. З них – 562 матеріали передано до правоохоронних органів. Ці злочини не мають кордонів і поширюються на інші держави.

За 9 місяців війни бойові дії велися на площі 3 млн га українських лісів. Окуповані або перебували у зоні бойових дій 450 тисяч га лісів. Загалом з 24 лютого ураження зазнали території 900 об’єктів природно-заповідного фонду площею 1,24 млн га. Шкода довкіллю уже сягає 1 419 млрд гривень. Україна має 7 зареєстрованих у Мін’юсті методик визначення збитків довкіллю за різними напрямами, які допоможуть обрахувати та компенсувати збитки.

23.11.2022

російські війська завдали пʼятого масованого ракетного удару по енергетичній інфраструктурі України. рашисти застосували крилаті ракети повітряного та морського базування. Було завдано 70 ракетних ударів, 51 ракету була перехоплено ППО, а 19 влучили по важливих енергетичних обʼєктах у Києві та області, а також Львівській, Вінницькій та Кіровоградській областях. Від ракетних ударів Росії 23 листопада постраждали 36 українців, шестеро – загинули, повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Силами протиповітряної оборони збито 15 крилатих ракет: 10 над Черкащиною, 1 над Миколаївщиною, по 2 — над Одещиною і Вінниччиною, повідомляє ОК Південь.

“Атакований об’єкт енергетичної інфраструктури на Вінниччині, де поранено одну цивільну особу. Уламками збитої ракети зруйновано господарчу будівлю на Одещині, де вбито майже два десятки свійських птахів. Люди не постраждали”, — додали в командуванні.

Уперше в історії одночасно зупинилися всі чотири діючі українські АЕС. Через обстріли світло також зникло в сусідній Молдові.

“У зв’язку з масованим ракетним ударом по енергетичній інфраструктурі України по всій Одеській області та інших областях України тимчасово відсутнє електропостачання. Про будь-які зміни в роботі електромереж будемо інформувати додатково”, — написав Максим Марченко, голова Одеської ОВА.

17.11.2022

Протягом доби ворог завдав по Україні пʼяти авіаційних та 25 ракетних ударів, здійснив понад 10 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по об’єктах цивільної інфраструктури в Дніпрі та Одесі, Балаклеї на Харківщині, Вільнянську Запорізької області, Нікополю Дніпропетровської області та Очакові на Миколаївщині. 

На Одещині, за словами начальника Одеської районної військової адміністрації Юрія Крука, через влучання крилатої ракети вибух стався на території об’єкта інфраструктури. Постраждали три людини.

Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила третю резолюцію з моменту початку війни в Україні, закликаючи росію припинити всі дії на українських ядерних об’єктах. Також Агентство закликало рф негайно залишити Запорізьку АЕС.

«Рада висловлює серйозну стурбованість тим, що російська федерація не прислухалася до закликів Ради негайно припинити всі дії проти та на ядерних об’єктах в Україні, і просить, щоб російська федерація негайно це зробила», – йдеться в тексті резолюції. Водночас, глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав створити захисну зону навколо АЕС, щоб припинити обстріли та зменшити ризик катастрофічної ядерної аварії.

15.11.2022

15 листопада війська рф випустили по території України близько сотні крилатих ракет, пошкодивши об’єкти енергетичної інфраструктури в кількох областях. Міністр енергетики Герман Галущенко назвав удар рф по енергосистемі наймасованішим з початку війни і заявив, що ця атака може мати вплив не тільки на енергосистему України, а й на енергосистеми деяких сусідніх держав.

Фото Суспільне

Гасіння пожежі на об’єкті критичної інфраструктури в Київській області. Фото ДСНС

Над територією Одеської області сили української протиповітряної оборони збили вісім дронів-камікадзе Shahed і крилату ракету “Калібр”. Про це у своєму відеозверненні повідомив начальник Одеської ОВА Максим Марченко

10.11.2022

Над Чорним морем у межах Одеської області підрозділи Збройних сил України збили два ворожі безпілотні розвідники «Гранат-3». Про це у телеграмі проінформував речник Одеської ОВА Сергій Братчук. Він додав, що БПЛА «Гранат-3» має радіус дії, за різними даними, від 25 до 40 кілометрів. Апарат з розмахом крил близько двох метрів важить сім кілограмів. Як силову установку на ньому встановлено бензиновий однопоршневий двигун, що здатен розігнати дрон до 80-120 км/год. Тривалість польоту «Гранат-3» сягає двох годин, а максимальна робоча висота – два кілометри. Окрім оптичного модуля, цей БПЛА може оснащуватися обладнанням для радіомоніторингу мереж стільникового зв’язку.

09.11.2022

Речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук повідомив в телеграм, що сили протиповітряної оборони збили ракету Х-31 в Одеській області.

08.11.2022

Внаслідок штормової погоди до узбережжя Одеської області знову винесло ворожу міну, яку зірвало з якоря. Силами оборони небезпеку ліквідовано – здійснено контрольований підрив. Про це повідомило ОК «Південь».

02.11.2022

“З напрямку Чорного моря, з літаків Су-30 по Одещині ворог спрямував три крилаті ракети Х-59 по Одещині. Всі ракети збито силами протиповітряної оборони над морем”, – повідомило ОК “Південь”.

Заголовне фото – Головне управління ДСНС України у Київській області.

_________________________________________________________________________________________________

Огляд підготовлений в рамках проєкту «Удосконалення практики інституційного забезпечення та правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузловські лимани» за підтримкою фонду MATRA Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49