Хроніка воєнних злочинів росії проти довкілля України: Одещина, вересень 2023

Вересень 2023 року ознаменувався новими потужними обстрілами Одесі та Одеського регіону, загибеллю та пораненнями людей. Продовжувалися обстріли дунайських портів України. Дроні та уламки стали все частіше залітати на територію сусідньої Румунії – країни НАТО, яка спочатку не помічала і заперечувала ці факти. А наприкінці місяця перекинула до кордону свої системи ППО.

Ми збираємо факти про злочини рф проти природи Одеси та Одеської області під час війни: забруднення довкілля внаслідок вибухів, пошкоджень об’єктів інфраструктури, забруднення повітря, вод та ґрунтового покриву токсичними речовинами, знищення екосистем природно-заповідних територій, природоохоронних територій міжнародного значення та ін. Інформацію оновлюватиме щоденно, тому надсилайте відомі вам факти на адресу:  zeleniy.list1@gmal.com

03.09.2023

Російські окупанти вночі атакували цивільну інфраструктуру Одеської області дронами Shahed. Регіон перебував під обстрілом протягом 3,5 години, проінформував голова ОВА Олег Кіпер.

Головною метою загарбників знову були порти – атакували порт Рені. Є влучання в припортову інфраструктуру. Двоє цивільних працівників порту постраждали, вони госпіталізовані.

У двох металевих складах ангарного типу загорілись два трактори. Також постраждала будівля старого елеватора, частина силосів та складів для зберігання зернових. До того ж, було зруйновано новий склад під зерно, майже добудований.

Уламки шахедів потрапили на територію приватного будинку та по об’єктам припортової інфраструктури. На одному з них виникла пожежа.

04.09.2023

Як повідомив голова ОВА Олег Кіпер, вночі упродовж 3,5 годин російські загарбники атакували Одещину БпЛА «Shahed-136». 17 дронів збили наші сили ППО.

У декількох населених пунктах Ізмаїльського району пошкоджені складські та виробничі будівлі, сільгосптехніка та устаткування промислових підприємств. Також через потрапляння уламків, внаслідок збиття, виникло декілька загорянь на території цивільних об’єктів. Загиблих та постраждалих внаслідок нічного нальоту немає.

Зафіксовані влучання в припортову інфраструктуру Рені. За інформацією Державної прикордонної служби України, під час масованої атаки в районі Ізмаїльського порту російські “шахеди” впали та здетонували на території Румунії.

06.09.2023

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що в ніч проти 6 вересня росіяни протягом майже трьох годин атакували Ізмаїльський район ударними безпілотниками.

Загинув співробітник агропідприємства, який отримав важкі поранення. Він помер у лікарні.

У кількох населених пунктах зафіксовані руйнування та пожежі. Пошкоджено об’єкти припортової та сільськогосподарської інфраструктури: елеватори, адміністративні будівлі, агропідприємства.

Пресслужба Міненерго повідомила також, що через нічний обстріл дронами-камікадзе пошкоджено лінії електропередачі, частина споживачів у місті Кілія залишилась без світла.

07.09.2023

У ніч на 7 вересня російська армія завдала удару безпілотниками по Ізмаїльському району, внаслідок чого дістали поранення дві людини. Ворог атакував об’єкти припортової та цивільної інфраструктури. Про це повідомив Офіс генпрокурора.

08.09.2023

“Протягом 4,5 годин вночі ворог атакував Одещину ударними дронами. Вкотре цілив по цивільній інфраструктурі Подунав’я”, – повідомили Сили оборони півдня України.

Російські терористи запустили 20 безпілотників, українська ППО знищила 16 “шахедів”. Про це повідомили Повітряні сили України.

«Усього внаслідок нальотів російських ударних дронів на Ізмаїльський район постраждало 7 цивільних осіб – шестеро водіїв вантажівок та один місцевий житель. Шість осіб у Рені та один в Ізмаїлі», – написав голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

За його даними, двоє чоловіків із Рені – у тяжкому стані перебувають у палаті інтенсивної терапії. Четверо інших у стані середньої важкості. Постраждалому з Ізмаїлу надали допомогу в лікарні й відпустили додому.

Крім цього, було пошкоджено об’єкти припортової та цивільної інфраструктури, стоянка вантажного автотранспорту.

Після того, як Росія вийшла із зернової угоди, окупанти 118 разів обстріляли порти України. Близько третини інфраструктури пошкоджено або знищено

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

17.09.2023

За ніч і ранок в небі над Одещиною було знищено 5 крилатих ракет. Спікер Одеської ОВА Сергій Братчук повідомив, що ворог атакував область крилатими ракетами Х-101 й Х-505. Крім того, росіяни запускали по Україні й дрони-камікадзе. Ворог цілився в сільськогосподарську інфраструктуру.

Так, влучанням пошкоджено сільськогосподарські угіддя і зерносховище в Березівському районі Одещини. Минулося без людських жертв.

21.09.2023

Російські окупанти завдали ракетного удару по Білгород-Дністровському району: влучили у рекреаційну інфраструктуру, де виникла пожежа. Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер. Він підкреслив, що постраждалих серед цивільних немає.

23.09.2023

Начальниця пресцентру сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону повідомила, що для атаки на регіон армія РФ застосувала надзвукові ракети “Онікс”, випущені з берегового ракетного комплексу “Бастіон” з території тимчасово окупованого Криму.

За словами Гуменюк, оскільки влучання відбулося по відкритій території, критичних руйнувань і травмованих внаслідок атаки РФ немає.

Місцевий паблік “Новости Одесса | Одеса” повідомив про вибухи в районі селища Затока Білгород-Дністровського району.

25.09.2023

У ніч на 25 вересня російські окупанти завдали удару по Україні крилатими ракетами «Калібр», протикорабельними ракетами П-800 «Онікс» та ударними БпЛА типу «Shahed».

19 «мопедів», 2 «Онікси» та 12 «калібрів» – з таким списком армія орків атакувала Одещину

ППО знищила усі дрони та 11 калібрів. Але є й влучання, на жаль.

Під ударом опинилася припортова інфраструктура. Істотних пошкоджень отримав морський вокзал в Одесі, у будівлі привокзального готелю «Одеса» спалахнула пожежа. Її було оперативно ліквідовано. Готель «Одеса» побудували на Морвокзалі у 2001 році. З 2011 року він не працював.

Також зафіксовані руйнування у складському приміщенні та одному з приватних будинків Одеського району.

В Одесі внаслідок вибухової хвилі постраждала одна цивільна особа. Жінка отримала ушкодження уламками, нині отримує всю необхідну допомогу в місцевій лікарні.

Внаслідок ворожого обстрілу в Одесі постраждали 9 обʼєктів культурної спадщини, зокрема, Воронцовський палац та отель “Лондонський”.

26.09.2023

Протягом двох годин російські терористи атакували ударними безпілотниками Одеську область. Сили протиповітряної оборони працювали надзвичайно напружено. Більшість дронів збита. Пошкоджено будівлю пункту пропуску Орлівка-Ісакча в Одеській області, складські приміщення, близько 30 вантажівок, 6 фур зайнялися. Вогнеборці ліквідували пожежі.

На момент атаки на поромній переправі Орлівка-Ісакча був автобус із дітьми. Про це “Радіо Свобода” повідомив засновник поромного комплексу “Орлівка” Юрій Дімчогло.

За його словами, на момент початку повітряної атаки на пункті пропуску стояв на виїзд автобус із дітьми, але його вдалося швидко вивезти.

Понівечено складські приміщення пункту пропуску. Постраждало багато цивільних, міжнародного напрямку, вантажівок – біля 30. З них шість вигоріли повністю.

«Основні влучання були у зони митниці та накопичувальні зони міжнародного транспорту для митного контролю, особливо на в’їзді в Україну», – сказав Дімчогло.

Він зазначив, що адміністративна будівля пункту пропуску вціліла, але ударна хвиля вибила шибки.

Також Дімчогло наголосив, що переправа є повністю цивільним об’єктом, де не було військових, за винятком прикордонників. Водночас це також єдиний пункт перетину кордону з країною Євросоюзу на півдні України.

Водночас у Держприкордонслужбі України повідомили, що роботу поромного пункту пропуску “Орлівка – Ісакча” між Україною та Румунією на Одещині було тимчасово призупинено.

Увечері пресслужба Державної митної служби поінформувала про поновлення роботи пункту пропуску після проведення стабілізаційних заходів.

Постраждали двоє чоловіків, водії вантажівок. Одному з них медичну допомогу надали на місці, другого з важкою травмою руки ушпиталили.

29.09.2023

Пізно ввечері на Одещині оголосили про про чергову групу “шахедів” з Чорного моря в напрямку Коблево та Очакова. Але, нащастя, в області прилітів не було.  Однак Румунія перевіряла можливе порушення свого повітряного простору під час атаки рф на дунайські порти України.

Міноборони країни зазначила, що під час чергової російської атаки на українські порти на Дунаї було оголошено повітряну тривогу для мешканців повітів Тульча і Галац, що розташовані поруч з українськими містами Ізмаїл та Рені. “Радіолокаційні системи спостереження румунської армії зафіксували ймовірний несанкціонований вхід у повітряний простір країни, сигнал зафіксували на шляху до міста Галац”, – йдеться у повідомленні.

Мешканці району казали, що бачили, ніби щось падало з неба, а потім чули винищувачі на низькій висоті.

Служби, які проводять пошуки у цьому районі, поки нічого не знайшли.

Інциденти з падінням осколків російських дронів у Румунії в вересні 2023 року

Фото прилітів по дунайських портах України, зроблене румунськими мешканцями з румунського узбережжя. Фото з відкритих джерел

У ніч із 3 на 4 вересня Росія здійснила масовий удар по півдню України іранськими дронами-камікадзе. За інформацією прикордонників, деякі з дронів упали й вибухнули на території Румунії – країни-члена НАТО. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив про наявність фотодоказів падіння дронів у Румунії. Принаймні два російські дрони впали та здетонували на території Румунії близ села Плауру. Міноборони Румунії заперечило цей факт.

Натомість у МЗС Румунії заявили, що атаки безпілотників, здійснені РФ, не становили прямої військової загрози їхній національній території чи територіальним водам. А 5 вересня очільник Румунії Клаус Йоганніс заявив, що на території країни не падали ні безпілотники Росії, ні будь-які деталі. 

OSINT-аналітики натомість встановили, що російський безпілотник впав на території Румунії неподалік одного з прикордонних сіл.

Уже 6 вересня міністр оборони Румунії Анхель Тілвар підтвердив, що команда міністерства виявила на території країни ймовірні шматки російського безпілотника. Румунія повідомила НАТО про виявлені на її території фрагменти, які схожі на безпілотник армії росії. Альянс висловив підтримку й заявив, що слідкує за розвитком подій.

12 вересня стало відомо, що міноборони Румунії почало зводити укриття для населення в селі Плауру, що розташоване неподалік українського Ізмаїла. Натомість очільник уряду країни Марчел Чолаку заявив, що причин для занепокоєння немає, й закликав заспокоїти населення.

Згодом МЗС Румунії висловило “рішучий протест” росії через потрапляння уламків дронів на територію країни, також там викликали посла рф та провели консультації з НАТО.

На тлі російських обстрілів Румунія перекидає до кордону з Україною ППО. Крім цього, на військову авіабазу Борча, що приблизно за 150 км на південь від українського Ізмаїлу, прибули близько 100 американських військових і чотири винищувачі F-16 Fighting Falcon.

Заступник начальника штабу оборони Румунії Георгіца Влад заявив, що армія країни готова за необхідності збивати російські дрони.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49