Недбалість Управління капітального будівництва розміром у 191 мільйон гривень

Субвенція

Зелений лист уже писав про те, що кошти виділені Одесі в якості субвенції (Розпорядженням КМУ від 16 червня 2023 р. № 534-р), пішли на те щоб під час війни перекопати місто вздовж і впоперек від вул. Багрицького через Фонтанську дорогу-Академічну-Французькій бульвардо просп. Гагаріна. Усього триста сорок із чотириста сімдесяти п’яти мільйонів гривень було спрямовано на будівництво нової гілки магістральних мереж водопроводу для висотної комерційної новобудови. Тобто, ця частина проєкту з початку суто девелоперська. У багатьох городян виникло багато питань. Щодо пріоритетності подібних робіт під час кровопролитної війни. Чому земельні роботи виконуються наспіх, без організації об’їздів, урахування автомобільного трафіку та історичної цінності брущатого покриття Французького бульвару? Чому ці роботи мають фінансуватися з державного бюджету, врешті-решт? Ще частина суми розміром 135 мільйонів гривень було направлено на будівництво дитячого садка, розташованого за адресою: м. Одеса, пров. Пестеля; капітальний ремонт корпусу літ “Г” для відділення кардіології КНП “Міська клінічна лікарня № 11” за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова. Частину коштів бюджет міста видилів у якості співфінансування.

Взагалі, Зеленому листу дуже цікаво, за яким принципом держава під час війни виділила Одесі субвенцію на відверто комерційний проєкт. Виконавець в особі комерційної дорожньо-будівельної корпорації, що належить Труханову і Ангерту, за бюджетні кошти розширює абонентську базу для комерційного підприємства ТОВ “Інфокс”, що належить корупціонеру Миколі Злочевському, зокрема для освоєння нових майданчиків під комерційну висотну забудову. Формально-соціальну наповненість для цієї субвенції було забезпечено проєктом із будівництва дитячого садка і ремонтом кардіології, явно, для прикриття!

Кошти повернуто до державного бюджету

Однак, є серйозна проблема. Згідно даних Єдиного веб-порталу використання бюджетних коштів, на кінець 2023 року жоден з зазначених об’єктів повністю профінансовано не було. Стан виконання угод за посиланнями: 1. Будівництво магістральних мереж водопроводу: 1-а черга; 2-а черга; 3-а черга; 4-а черга 2. Будівництво дитячого садка, розташованого за адресою: м. Одеса, пров. Пестеля, 4 3. Капітальний ремонт корпусу літ “Г” для відділення кардіології КНП “Міська клінічна лікарня № 11” за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Воробйова, 5

Як з’ясувалося, влада міста в особі Управління капітального будівництва не змогла освоїти вказані кошти і наприкінці 2023 року більше ніж 191 мільйон гривень було повернуто до державного бюджету. Відповідь Департаменту фінансів Одеської міської ради на запит Зеленого листа нижче.

У зв’язку з цим виникає низка запитань: 1. Чи понесуть посадові особи відповідальність за свою недбалість, що має наслідком повернення неосвоєних коштів до державного бюджету. 2. За рахунок яких джерел буде продовжено фінансування зазначених об’єктів у 2024 році на втрачені більш, ніж 191 мільйон гривень, суму. 3. Як буде організовано інженерний захист дорожнього полотна історичної брущатої кладки Французького бульвару на час проведення робіт. Як буде організовано консервацію в разі відсутності фінансування?

У будь-якому разі Зелений лист стежитиме за цим питанням. По-перше, залишається багато запитань до тих, хто вирішував про виділення коштів “зверху”. По-друге, цікаво подивитися на глибину поперечної розтяжки Геннадія Леонідовича після того, як домовленості було анульовано. Ну і по-третє, траншеї на Французькому бульварі в осінньо-зимовий період без організації водовідведення та консервації – це вже злочин сам по собі!

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49