Невідомий закреслив дві цінних ділянки на карті-схемі територій Нацпарку «Тузловські лимани»

Про це з подивом дізналися учасники судового засідання по справі стосовно «дерибану» теріторій Національного природного парку «Тузлівські лимани», яке пройшло 25 серпня в Одеському окружному адміністративному суді.

Розглядався позов НПП «Тузлівські лимани» до Татарбунарської районної ради. Парк не погоджується з рішенням ради від 19.06.2020 р. № 740-VІІ, яким був затверджений проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с. Приморське і передбачено збільшення площі території села з 495,8593 га до 1101,2074 га за рахунок земель державної власності, в тому числі земель, які входять до складу територій Національно-природного парку «Тузлівські лимани»: акваторії лиману Малий Сасик, частини території піщаного пересипу (29-31 км), ділянки прибережної захисної смуги лиману Малий Сасик біля курортної зони Расєйка.

Третіми особами у цій справі проходять: Одеська обласна державна адміністрація, Приморська сільська рада Татарбунарського району, Білгород-Дністровської районна рада Одеської області.

Адвокат НПП “Тузловські лимани” Максим Попов не приховує свого здивування:

– Півроку (скільки триває цей процес) відповідачі стверджували, що вони розширили межі села не за рахунок земель Парку. Проте 25 серпня в суді виступила фахівець Держгеокадастру України в Білгород-Дністровському районі, яку залучили за клопотанням заявника і відповідача. Вона підтвердила те, про що ми заявляли з самого початку: що землі с. Приморське були розширені за рахунок земель державної власності. Частина цих земель входить в межі НПП «Тузлівські лимани». Але при цьому вона всіляко заперечувала, що до складу села увійшла частина піщаного пересипу. Це самі мальовничі, найцінніші території, які розділяють лиман Малий Сасик, лиман Джанштейский і Чорне море. На наш подив, представник обґрунтовувала своє твердження тим, що на карті-схемі, яка є додатком до Проєкту створення НПП “Тузлівські лимани”, якась невідома особа від руки внесла зміни. Ця невідома особа зафарбувала зеленим кольором дві ділянки, які нібито не ввійшли до складу Парку. Хто є цією невідомою особою, в ході засідання з’ясувати не вдалося. І співробітниця Держгеокадастру віддала перевагу писанині цього невідомого «поета» перед листом Одеської державної адміністрації, що є розпорядником цих земель, з погодженням меж Парку без єдиного застереження.

До речі, представниця Одеської державної адміністрації теж виступила в суді. Але вона вважає, що рішення Татарбунарської районної ради правильне.

– Виходить, що сьогодні будь-який населений пункт, розробляючи план землеустрою щодо встановлення своїх кордонів, може тихесенько прихопити як землі державної власності, так і землі водного фонду, так і особливо цінні землі, до яких відносяться території природно-заповідного фонду, – говорить Максим Попов.

На його думку, це не випадково і відображає позицію голови облдержадміністрації Гриневецького та його родича Мельниченко, який керує Білгород-Дністровської районної радою – відповідача у цій справі. Ці люди прославилися тим, що ігнорують законодавство України і вважають, що парки «Тузлівські лимани» та «Нижньодністровський» нелегітимні, і взагалі нам не потрібні.

Нагадаємо, що за іншим позовом – про скасування рішення Приморської сільської ради Татарбунарського району Одеської області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Рибацька Гавань» на цьому ж піщаному пересипі – 17 червня суддя цього ж суду Любов Токмілова винесла рішення: залишити без задоволення позов Одеської обласної прокуратури (вона позивалась в інтересах держави).

Але дію рішення Татарбунарської районної ради Одеської області «Про встановлення меж с. Приморське на території Приморської сільської ради Татарбунарського району Одеської області» №740-VII від 19 червня 2020 р. призупинено згідно з рішенням П’ятого апеляційного адміністративного суду 16 червня 2021 р. Суд задовольнив апеляційну скаргу НПП «Тузлівські лимани» і скасував раніше винесену ухвалу Одеського окружного адміністративного суду.

Тетяна Герасимова

Статтю підготовлено в рамках проекту «Удосконалення практики інституційного забезпечення та правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузловські лимани» за підтримкою фонду MATRA Посольства Короліства Нідерландів в Україні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49