НПП «Тузлівські лимани» святкує ювілей

Тузлівські лимани

6-7 липня національний природний парк «Тузлівські лимани» святкував 10-тиріччя заснування. Святкування приурочили до Дня працівника природно-заповідної справи, який відзначається 7 липня. ГО «Зелений лист» прийняв участь у святі.

Святкування почалось із лекторію. Гості НПП «Тузлівські лимани» дізнались про діяльність національних парків у світі та Україні, біорозмаїття Чорного моря, ентомологію території парку, історію Півдня України, зокрема української Бессарабії. Крім того, Сергій Джамаль подарував майстер-клас з монтажу містка, який викликав захоплення в дітей і дорослих. Також на території парку було встановлено черговий арт-об’єкт – курган і скіфська баба на ньому, який відкрили в день свята. Скіфська баба – це витвір скульптора Тараса Шевченка. Він витесав скульптур з граніту. До речі, це не перший об’єкт Тараса, який прикрасив парк.

Тузлівські лимани
Тузлівські лимани
Тузлівські лимани
Тузлівські лимани
Тузлівські лимани

Ввечері на гостей парку очікував концерт у відкритому степу поряд з лиманом: був і фольклор і етнорок. Концерт проходив за підтримки Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини одеської облдержадміністрації. Радували своїми виступами народна артистка Світлана Мирвода, заслужена артистка Руслана Лоцман. Вони часто виступали в зоні проведення операції об’єднаних сил на Сході України. Також на концерті в «Тузлівських лиманах» виступили гурти «Очеретяний кіт», «Друже музико», «Сармати», артисти одеського обласного центру Української культури – “Зорецвіточки”, “Сонячний вітер”, “Крок до мрії”, Катруся і Артем. Глядачі були активні: підспівували та танцювали.

Атмосферне відео зі святкового концерту еко-етно фестивалю "Корона Посейдона" присвяченого 1о-річчю заснування Національного природного парку "Тузлівські лимани".Концерт проходив за підтримки Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеська обласна державна адміністрація . Неперевершений концерт у відкритому степу поряд з лиманом не залишив байдужим нікого з гостей: був і фольклор і етно-рок. Радували своїми виступами народна артистка Світлана Мирвода заслужена артистка Руслана Лоцман (які часто виступали в зоні АТО), а також гурти Очеретяний кіт, Друже Музико, "Сармати". Одеського обласного центру Української культури – "Зорецвіточки", "Сонячні крила","Крок до мрії", Катруся і Артем.

Опубліковано Balinskyy Vladislav Середа, 8 липня 2020 р.

Ну і завершив перший день святкування колектив, який показав, як насправді святкували наші предки свято Івана Купала. Гості з задоволенням приєднались до хороводів, стрибали через багаття, а жінки обривали гілки купального дерева і, загадуючи бажання, пускали вінки на воду.

Програма наступного дня почалася із зустрічі сонця та спостереженням за птахами. Після сніданку, гості здійснили прогулянку на рибальських човнах по Чорному морю в заповідну зону, де почули розповідь про традиційне природокористування, а саме рибальство.

Тузлівські лимани
Тузлівські лимани
Тузлівські лимани
Тузлівські лимани

Секретами також поділився безпосередньо рибак Роман, який колись співпрацював з браконьєрами, а сьогодні працює за законом і підтримує колектив парку.

Слід зазначити: щоб створити відповідну атмосферу свята, над цим не один день трудився весь колектив парку.

Але, на жаль, будні НПП «Тузлівські лимани» не такі яскраві.

Національні парки по всьому світі створені з метою збереження природи у первісному недоторканому вигляді, на їхній території заборонене втручання в перебіг природних процесів. Однак в Україні цей основний сенс існування природних парків часто порушується, а держава закриває на це очі.

Браконьєри, порушники закону, не чисті на руку підприємці часто створюють проблеми в національних парках. Стикаються з цим і керівництво НПП «Тузлівські лимани» Ірина Вихристюк і Іван Русєв.

Наприклад, зовсім нещодавно спалахнув черговий виток конфлікту між представниками НПП «Тузлівські лимани» і підприємцями, які протягом 12 років користуються заповідною територією. Не зважаючи на виграні суди, розірваний договір оренди керівництво парку не може добитися того, щоб підприємці прибрали сміття й дотримувались всіх норм закону на території природного парку.

Окрім цього, величезну шкоду національному природному парку наносять дії браконьєрів. З ними керівництво НПП «Тузлівськи лимани» також неодноразово конфліктувало. Зокрема, браконьєри на чолі з Валентином Могільниковим створили штучний канал для вилову риби. Наслідком цих дій стало те, що у 2015-2018 роках вся система лиманів Тузловської групи обміліла.

Зі свого боку, ГО “Зелений лист” завжди готовий підтримувати керівництво НПП “Тузлівські лимани”, адже збереження природи є однією з пріоритетних задач для екологів.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49