Зелений лист

У Білгород-Дністровській раді «хімічат» з рішеннями сесії

Продовжуємо опис бюджетних перепитій по районному бюджету Білгород-Дністровського району. Адже ми виявили низку порушень.

Раніше ми писали, що видатки районного бюджету Білгород-Дністровського району на утримання районної ради збільшено у спосіб, не передбачений чинним законодавством: ми побачили першочергове рішення про бюджет, а потім лише рішення за квітень про збільшення видатків. При цьому рішення сесії про ці зміни ми на офіційному сайті так і не знайшли. Але історія має своє продовження.

Деталі – на ГО «Зелений лист».

Зникле рішення депутатів

Перше, що ми зробили, то це звернулись до Одеської ОДА з проханням надати матеріали перевірки бюджету.

Отримана відповідь структурного підрозділу – Департаменту фінансів Одеської ОДА нас привела у ступор – є рішення, прийняте Білгород-Дністровською районною радою у лютому 2021 року за номером 63-VІІІ.

Ще раз перевіряємо інформацію, яка на той час була викладена на офіційному сайті Білгород-Дністровської районної ради, – в пакеті рішень по ІІІ сесії VІІІ скликання є рішення за номером 62 і одразу йде рішення за номером 64. Рішення за номером 63 відсутнє.

Щоб розібратися, що відбувається, та чи є взагалі у природі рішення за номером 63-VІІІ від 22 лютого 2021 року, ми подали запит до розпорядника інформації з проханням надати інформацію про дату та місце розміщення рішення Білгород-Дністровської районної ради від 22 лютого 2021 року №63-VІІІ.

На всяк випадок перед наданням запиту ми скористались міжнародним інтернет-сервісом «InternetArchive» https://archive.org/ і завантажили на цей ресурс інформацію щодо рішень сесій районної ради, які були оприлюднені на сайті станом на 4 грудня 2021 року. Ознайомитися з вказаною інформацію можна за посиланням https://web.archive.org/web/20211204120518/https://bd-rada.odessa.gov.ua/dokumenty-rajonnoyi-rady/rishennya-sesij-rajonnoyi-rady/.

Отримана відповідь нас ввела у ступор – Білгород-Дністровська районна рада не може визначити, коли саме було опубліковане рішення за номером 63-VІІІ від 22 лютого 2021 року.

Рішення знайшлось. Дата не співпадає

Після надіслання запиту ми ще раз перевірили офіційний сайт Білгород-Дністровської районної ради в частині опублікованих рішень і з подивом побачили, що в пакеті рішень по ІІІ сесії VІІІ скликання дивним чином з’явилось рішення за номером 63-VІІІ.

Але є невеличкі нюанси. Якщо на початку грудня 2021 року усі рішення ІІІ сесії VІІІ скликання від 22 лютого 2021 року були у файлі «РІШЕННЯ.rar», то після несподіваної появи рішення за № 63 сам файл змінив назву на «rishennya.rar», а файли рішення №63, яке начебто було прийнято 22 лютого 2021 року, мають дати 18.03.2021 р. для табличних додатків і дату 04.04.2021 р. для текстової частини. Тобто, скоріш за все, це рішення внесли заднім числом. І що ще цікаво: чи справді голосували за це рішення депутати.

В цілому, виникає закономірне питання: що це було? І варіантів тут є багато:

– або у комп’ютерній системі Білгород-Дністровської районної ради є вірус, якій постійно змінює як самі архіви, так і інформацію, яка є в архівах;

або чиновники Білгород-Дністровської районної ради просто ховали від людей це рішення чи його взагалі не було, а був зарезервований лише номер рішення;

– або хтось з чиновників банально «протупив», а після керівного «пенделя» «протупив» ще раз, не подивившись на дати файлів та змінивши назву архіву;

– безліч інших варіантів, які могли відбутися в реальності.

Тут кожен може вибирати собі варіант подій, які відбулися, на свій смак. Бо реальний варіант знають лише чиновники Білгород-Дністровської районної ради, яку очолює Григорій Мельниченко або той полтергейст, якщо він дійсно існує.

Матеріал створено за підтримки посольства Королівства Нідерландів та The Matra Programme

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49