Воєнний бюджет-2022: місто витрачає лише на зарплати та комунальні підприємства, а що буде взимку(частина 2)

У першій частині матеріалу ПОСИЛАННЯ ми розглядали, як місто готується до зими. Тепер розглянемо, куди витрачає місто гроші та скільки витрачає на компенсацію кредитів, які постійно брала мерія в останні роки.

86 мільйонів на забезпечення життєдіяльності, більше 200 – на відсотки

Усі видатки загального фонду міського бюджету крім зарплат, енергоносіїв та дотацій складають 900 мільйонів. На що ж місто їх витрачає?

Напрями державне управління, освіта, культура і мистецтво –  утримання установ. Це по суті проїдання грошей, а не розвиток.

Витрати на реалізацію окремих програм по галузі охорона здоров’я та соцзахист  – це пільгові програми для населення.

Інша діяльність – це витрати на територіальну оборону та сплати по боргам. Тут сума набігла чимала – . Сплата відсотків по борговим зобов’язанням міста 166 мільонів, а ще більше півмільярда тіло кредиту, яке вже виплатили у І півріччі, але це відображено у розділі «фінансування бюджету».

Також з цих 900 мільйонів ми виключаємо реверсну дотацію – це те, що відповідно до законодавства місто повинно перерахувати до Державного бюджету.

Фактично на забезпечення життєдіяльності міста залишається лише 86,4 мільйони гривень за півріччя.

Боргові обов’язки міста

Останні п’ять років  громадські діячі та деякі депутати постійно виступали проти кредитів. Серед аргументів – місто вже двічі попадало в брогову яму, беручі значні суми у банків. І ось це сталося втретє у воєнний час. Тільки на погашення позики банківських установ, тобто тіла кредитів  в І півріччі витрачено 585,25 млн. грн. А ще 166 мільйонів за відсотки. Разом більше 750 мільйонів. За ці гроші можна було б побудувати відсутні сховища на селищах Котовського та Таїрова, провести ремонт домових мереж та проводити безліч робіт з тепломодернізації.

Ще одна цікава деталь. Місто в лютому поклало на депозит в банки 70 млн. грн. Навіть отримало від цього дохід у розмірі майже 1,5 млн. грн. Але чи покрив цей дохід зменшення купівельної спроможності цих 70 мільйонів гривень, рахуючи інфляційні процеси?

Збільшення резервного фонду – навіщо це потрібно?

Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 16 травня 2022 року  різко збільшився резервний фонд на  1 млрд 798,5 млн. грн. за рахунок зменшення планових видатків. Тобто ремонту соціальних закладів, будинків, заміни ліфтів тощо.

Резервний фонд міста збільшися до 1 833,5 млн. грн., що становить 16,8 відсотків видатків загального фонду бюджету. На запит, для чого місто зберігає кошти, надійшла відповідь.

Отже гроші поки що просто лежать на рахунках та обізцінюються.

Також на рахунках міського бюджету на 1 липня 1  млрд. 466,3 млн. грн. залишків, у тому числі 274,6 млн. грн. субвенцій з державного бюджету.

З цих всіх даних ми робимо такий висновок: маючи значні фінансові ресурси, міська влада міста Одеса на сьогодні не об’явила жодних рішень та планів щодо підготовки міста до складного опалювального сезону. Також великою проблемою у місті залишається наявність та обладнання сховищ для людей під час повітряних тривог.

При цьому гроші витрачаються на кредити та їх погашення і навіть мова не йде про реструктуризацію у воєнний час. У підсумку капітальні роботи заморожені, як наприклад на Софіївській, 15, а квартири одеситів заливає водою, адже не має даху.

А системних витрат на енергозбереження та захист мешканців не проводиться через брак коштів

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук