Активістка громадської організації “Зелений лист” Світлана Підпала звернулася до прокурора Одеської області із запитаннями про те, чи розслідуються справи про напади в Літньому театрі. Зокрема, напад на народного депутата Мустафу Найєма і на саму Світлану Підпалу. Прокурора області не було на місці, і зі Світланою Підпалою та Владиславом Сердюком, працівником центру правового моніторингу, спілкувався один із його заступників.
Активістка заявила, що це вже другий напад на неї, до того ж, нещодавно вона помітила стеження за собою. За інформацією Світлани Підпалої, погрози також надходять й іншим волонтерам, які виступають за те, щоб територія Літнього лишилася у власності міської громади.
Владислав Сердюк додав, що він не знає жоного міста в Україні, “де б так нахабно серед більго дня на голову народного депутата виливають відро помиїв”. Також юрист нагадав, що Одеса знаходиться на першому місці за кількістю нападів на громадських активістів. І незважаючи на те, що влада змінюється, проблема все одно залишається. Владислав Сердюк попросив заступника прокурора області вивчити справи про напади на активістів і дати вказівки щодо більшої активності у розслідуванні кримінальних проваджень. Юрист також зазначив, що кримінальне провадження, яке поліція порушила за фактом нападу на Світлану Підпалу, необхідно перекваліфікувати і розслідувати як напад на журналіста.
За інформацією Владислава Сердюка, у активістки є журналістське посвідчення, і вона надала його поліції, яка прибула на виклик. Світлана Підпала підтвердила це і сказала, що в момент нападу вона вела відеозапис. Громадська діячка також додала, що цей другий напад – “результат того, що перший напад на мене не був розслідуваний. Не були знайдені замовники. Це розв’язує руки. Це дає можливість фізичного тиску на громадських активістів і розширення способів цього тиску”.
Також, на думку, Світлани Підпалої, необхідно порушувати справу щодо “кампанії психологічного тиску”, частиною якої є відеоролики, які поширюються в інтернеті і в яких волонтерів та саму активістку “поливають брудом”.
Владислав Сердюк помітив, що досі в активістів та громадськості немає важливої інформаціії про те, як розслідуються справи. За інформацією юриста, щодо нападу на Найєма є затримані, але не відомо, чи вручили їм підозру і який застережний захід обрали. Щодо нападу на Світлану Підпалу, то не відомо, що робить поліція, щоб встановити особу нападника. Також, як говорить, Владислав Сердюк, людина, що напала на активістку, швидше за все, пов’язана із тими, хто нападав на Найєма. До того ж, у центрі міста дуже багато камер – і встановити цю людину можна.
Заступник прокурора області пообіцяв відповісти на запитання через два тижні й додав, що кримінальні провадження про напади зареєстровані й знаходяться на контролі прокуратури області.
Нагадаємо, що 7 травня в Літньому на Світлану Підпалу був здійснений напад – активістку облили нечистотами. Громадська діячка викликала поліцію. З 12 квітня в Літньому ведуться роботи за замовленням ТОВ “Літній театр”, які громадські діячі називають “незаконними”. Директор ТОВ «Літній театр» Дмитро Шпинарьов назвав ці роботи “прибиранням” і пообіцяв, що на території Літнього “все буде в межах проекту”, який був затверджений виконкомом Міськради.
Заглавне фото: usionline