Зелений лист

Дерева в Київському суді знищили в рамках реконструкції будівлі

Після того, як на території Київського районного суду Одеси зрубали п’ять здорових дерев, стало відомо, що зелені насадження знищили в рамках реконструкції будівлі суду. Замовником робіт виступає управління капітального будівництва одеської міської ради. Реконструкцію проводять коштами міського бюджету. Підрядною організацією є ТОВ “Таурус”.

ГО “Зелений лист” вирішив перевірити, скільки коштує ця реконструкція, і хто її проводить.

Реконструкція на десятки мільйонів

Тендер на проведення реконструкції будівлі за адресою Варненська, 3б, де розташовано Київський райсуд Одеси, міське управління капітального будівництва (УКБ) провело у 2019 році.

Реконструкція суд

Роботи оцінили в 34,5 мільйонів бюджетних гривень. На торги подались три компанії, але до аукціону допустили два підприємства, які запропонували нижчу ціну.

Однак у результаті найвигіднішу пропозицію УКБ таки відхилив — так, компанія “Укрбудконстракшн” запропонувала провести реконструкцію за 29,5 мільйонів гривень. Але контракт управління підписало із фірмою “Таурус” вартістю 34,5 мільйонів з бюджету, тобто на п’ять мільйонів дорожче.

Реконструкція суд

Як зазначено в документах, пропозиція ТОВ “Укрбудконстракшн” не відповідає тендерним вимогам, адже начебто не підтвердило позитивний досвід у виконанні аналогічного договору.

Тендерний комітет УКБ на чолі із начальником управління Борисом Пановим голосував за відхилення пропозиції “Укрбудконстракшн” одноголосно.

Компанія звернулась із скаргою до Антимонопольного комітету, який зобов’язав управління капбудівництва скасувати рішення про відхилення.

Реконструкція суд

Але договір урешті-решт все одно підписали із ТОВ “Таурус”, яке проводить роботи дорожче. Новий конкурс з якоїсь причини управління не провело.

Що ж це за компанія “Таурус”?

Фаворит бюджетних торгів

ТОВ “Таурус” зареєстровано у 1992 році. Юридична адреса — Водопровідна, 1. З 2018-го ця фірма почала активно вигравати бюджетні підряди в Одесі.

За цей час компанія підписала 58 договорів загальною сумою більше 300 мільйонів гривень.

При цьому, згідно з даними штатного розкладу, офіційно в компанії, яка є одним з фаворитів бюджетних торгів у місті, оформлено до 16 осіб, включно із генеральним директором, головним бухгалтером, економістом. Вони навряд чи виконують численні будівельні роботи.

Реконструкція суд

Крім того, фірма “Таурус” ще й “засвітилась” у корупційному розслідуванні.

Кримінальний шлейф

Так, правоохоронці розслідують справу щодо можливої невідповідності виконаних робіт і сплачених грошей. Справа стосується робіт за бюджетний кошт на замовлення міського управління капітального будівництва. Серед компаній, які отримали бюджетні кошти, але не виконали замовлені роботи, вказано й ТОВ “Таурус”.

Більш того, правоохоронці встановили, що низка компаній, які отримують бюджетні підряди, можуть бути пов’язані між собою — вони ведуть спільну господарську діяльність в одному приміщенні. Серед них, зокрема, ТОВ “Таурус” і ТОВ “Одесакомунекологія”. Ця фірма, до речі, виступила проектантом реконструкції Київського районного суду.

Реконструкція суд

При цьому, слід зазначити, що в тендерній документації на реконструкцію будівлі суду відразу запланували знищення п’яти дерев на території. Сумнівно, що представники суду це рішення не погодили, хоча юридично – відповідальність на замовнику реконструкції. В будь-якому разі адмінпротокол міський департамент екології щодо вирубки цих дерев склав.

ГО “Зелений лист” буде слідкувати за цією історією.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49