Екологи оскаржують у суді скандальне рішення Одеської облради

В Одеському окружному адміністративному суді розпочалися слухання за позовом національного природного парку «Тузлівські лимани». Екологи наполягають на тому, щоб суд визнав незаконним та скасував скандальне рішення облради щодо передачі 18 тисяч гектарів землі, на якій існує Ландшафтний заказник «Тарутинский степ».

“Популістське” рішення

Проект рішення, в якому йшлося про звернення до Кабміну та Міністерства оборони України щодо передачі цієї землі воїнам АТО, підготували депутати Опоблоку. 

У рішенні, яке затвердила Облрада, йшлося про те, що від учасників бойових дій надходить дуже багато звернень щодо отримання землі: «Ми, депутати Одеської обласної ради, глибоко стурбовані ситуацією з нестачею земель сільськогосподарського призначення для відведення їх у приватну власність на території області. Про це свідчить велика кількість звернень до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, котрі надходять від жителів регіону зі статусом учасників бойових дій (значна частина з них від бійців зони антитерористичної операції на території України). Військовослужбовці, не дивлячись на їх пільговий правовий статус, позбавлені можливості вести сільське господарство та забезпечувати власні родини, оскільки не в змозі отримати земельну ділянку з державної власності».

Адвокат Нацпарку «Тузлівські лимани» Максим Попов називає це рішення «популістським»: «На цій території був створений і досі існує Ландшафтний заказник «Тарутинский степ». Зараз відбувається розширення цієї території з метою підвищення її природоохоронного статусу – до національного природного парку. Для того, щоб цьому протидіяти, а також з метою самопіару та заграючи перед виборцями, депутати Опоблоку і підготували це рішення». 

За словами адвоката, на це рішення депутати отримали відповідь, що таке питання «не на часі», адже, по-перше, на території існує об’єкт природоохоронного фонду, а по-друге, полігон ВМС. Тож передача цих земель не є можливою. До того ж, існує окремий порядок забезпечення воїнів АТО та учасників бойових дій земельними ділянками.

Реакція екологів

На скандальне рішення Одеської обласної ради відреагувала і низка природоохоронних організацій. Зокрема, Міжнародна благодійна організація «Екологія право людини» та громадська організація «Зелений лист». Перед ухваленням рішення вони написали відкрите звернення до голів Облдержадміністрації та Облради, до голови Міністерства природніх ресурсів з вимогою зняти з порядку денного це питання. 

«Ми вважаємо, що це рішення – профанація соціального захисту захисників нашої Батьківщини і знущання над ними. Це намагання зіштовхнути державні інтереси.., інтереси місцевих громад, екологічної спільноти, вчених та інтереси певних учасників бойових дій, а з іншої – це намагання знищити цінний ландшафт та об’єкт ПЗФ та приховане лобіювання інтересів великих агрохолдингів. Внаслідок такого рішення учасники АТО (ООС) можуть мати даремну надію щодо перспектив отримання земельних ділянок у непристосованому для цього місці», – написали екологи у своєму зверненні.

«Але це звернення навіть не розглядалося на засіданні. В Одеській облраді сформована монобільшість, яка ухвалює такі «трешові» рішення на кшталт звільнення Олександра Ройтбурда або ж це рішення щодо «Тарутинского степу», – прокоментував Максим Попов.

Наступне засідання по цій справі відбудеться 21 жовтня о 15:45.

Розорювання заповідних земель

Нагадаємо, що «Тарутинский степ», незважаючи на те, що це заповідна земля, декілька років поспіль розорювали фермери підприємства «Шанс». Міністерство оборони здало свою ділянку фермерам, збираючись використовувати прибуток від оренди для потреб армії, повідомляє «Усі.Онлайн»

У квітні 2017 року суд зупинив розорювання земель. Тоді позивачем у справі виступав екологічний міжнародний правозахисний благодійний фонд «Екологія Право Людина» і Національний екологічний центр України.

Тим не менш, у 2018 році розорювання продовжили. При цьому фермери розпахали так звані «лелечі» землі – місце, де лелеки зупиняються перепочити під час перельоту. Іван Русєв, начальник наукового відділу Нацпарку «Тузлівські лимани» повідомляв, що його працівники неодноразово повідомляли про незаконне розорювання в усі інстанції, але «ніхто поки не бачить порушень і не реагує», – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49