Зелений лист

Юрист «Зеленого листа»: в СП «Солінг» знали про присвоєння Літньому статусу пам’ятки культури

СП «Солінг» – підприємство, якому належать будови на території Літнього, знало і законним способом отримало інформацію про те, що Літньому присвоїли статус пам’ятника культури ще в грудні 2017 року, – заявив під час судового засідання щодо Літнього театру адвокат «Зеленого листа» Максим Попов . Юрист вважає, що за всіма процесуальними нормами позивачеві має бути відмовлено в позовних вимогах.

Глава «Зеленого листа» Владислав Балинський розповів, що активісти отримали відповідь від Мінкульту (відповідь також надіслали і в суд), в цьому документі якраз і містяться «неспростовні докази» того, що СП «Солінг», перебуваючи в інших судових процесах по Літньому театру, точно знало про статус цієї території. Тому строки позовної давності минули.

Представник СП «Солинг» під час судового засідання заявив, що не вважає Літній театр частиною Міського саду. За його словами, межі парку-пам’ятника – Міського саду – були встановлені раніше, і ніяких процедур, які б стосувалися змін цих меж, не проводилися. Тобто, Літній театр не входить до переліку об’єктів культурної спадщини.

Відповідаючи на запитання представника управління культури ОДА та адвоката «Зеленого листа», юрист сказав, що припис Міністерства культури про зупинку робіт в Літньому, який було отримано в квітні 2019 року, «обмежує права власника». Також представник СП «Солінг» не зміг відповісти на питання, хто саме – СП «Солінг» або якесь інше юрособа – проводило на території Літнього роботи.

Представниця управління культури одеської облдержадміністрації заявила, що в повному обсязі заперечує позовні вимоги. Посилаючись на Закон України про Охорону культурної спадщини, вона сказала, що саме це управління визначає межі територій пам’яток місцевого значення та контролює дотримання Закону.

Юрист нагадала, що Міський сад був прийнятий під охорону держави ще в 1991 році. У 2004 році управлінням з питань культурної спадщини ОДА була затверджена облікова картка на цей же об’єкт. І наказом Мінкультури від 2008 року Міський сад внесли до реєстру нерухомих пам’яток України. Але в обліковій картці розташування Міського саду було зазначено «розмито», а саме «земельна ділянка, яка знаходиться в середині кварталу, який обмежений вулицями Преображенською, Дерибасівською, Гаванною і провулком Маяковського».

Саме тому в 2017 році після того, як справа Літнього театру набула суспільного резонансу, в управлінні вирішили уточнити межі Міського саду. До того ж, така процедура входить до повноважень управління культури відповідно до законодавства. Так, територія Літнього театру стала складовою частиною Міського саду.

У квітні 2019 року фахівці управління провели огляд Літнього театру і склали акт про те, що на території розпочато підготовчі роботи із демонтажу конструкцій та елементів благоустрою. При цьому ці роботи не були узгоджені з управлінням культури, в тому числі, в управління не надавалася науково-проектна документація. Також згідно з актом, територія пам’ятки – Літнього театру – була захаращена будівельним і побутовим сміттям і перебувала в «незадовільному санітарному, протипожежному і технічному стані».

Оскільки відповідно до Закону України про охорону культурної спадщини, будь-які ремонтні роботи на території пам’яток місцевого значення можливі тільки при наявності письмового дозволу відповідного органу виконавчої влади, управління видало припис від 16 квітня керівнику СП «Солінг» Коваленку з вимогою привести територію пам’ятки у відповідний стан і терміново припинити підготовчі роботи. А також, надати необхідну документацію. Представниця управління культури нагадала, що подібні розпорядження обов’язкові для виконання юридичними і фізичними особами. Тим не менш, роботи в Літньому продовжилися.

Солинг против ООГА по решению о признании Летнего памятником культуры

Опубліковано Balinskyy Vladislav Середа, 21 серпня 2019 р.

Адвокат «Зеленого листа» розповів, що Міський сад був подарований громаді міста ще Феліксом Дерибас, при цьому Літній театр входив в його межі. «Мені не зрозуміло, чому в 2008 році, коли Міський сад внесли до реєстру, територію Літнього туди не включили. Тому в 2017 році за зверненням багатьох юридичних і фізичних осіб, громадськості департамент культури досліджував історичні дані і привернув істориків, які показали, що дійсно територія Літнього театру була невід’ємною частиною Міського саду» – сказав Максим Попов.

Після цього адвокат «Зеленого листа» заявив, що має клопотання про технічну перерву, щоб можна було залучити письмове пояснення Мінкульту. Клопотання було підтримано судом.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49