Зелений лист

Війна – час почистити ряди: чому представники «еліти» януковича досі в лавах керівництва області?

5 квітня 2012 року януковичем підписується Указ «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»», якій на сьогоднішній день формально скасований.

Пунктом два положення по цей резерв чітко визначено, що до нього включаються лише «найбільш обдаровані громадяни України». Звідки брались усі ці «таланти», і які були критерії їх обдарованості, незрозуміло.

Далі в розвиток цього указу було видано два розпорядження – списки осіб, які зараховані до «нової еліти нації». Нас цікавить перший список.

Перший – про затвердження списку осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву “Нова еліта нації” у 2012 році, датований 29 грудня 2012 року.

Яке відношення мають укази януковича до сьогоднішніх днів? А дуже просте – люди, які там відзначені від Одеської області, сьогодні не тільки продовжують працювати на керівних посадах, а навпаки зміцнили свій вплив на органи влади в Одеській області.

При цьому не забуваємо – наразі триває жорстоке вторгнення військ російської федерації, тому коли як не зараз очищати владні ряди від небезпечного баласту.

Деталі – в матеріалі ГО «Зелений лист».

Вічні чиновники

Якщо уважно роздивитися ці кадрові списки «нової еліти нації», за версією януковича, то знайдемо в кожному з них цікаві прізвища, які досі впливають на політику регіону:

ПІБПосада в розпорядженніПосада на сьогодні
Перше розпорядження від 29 грудня 2012 року 
Зінченко Марина Анатоліївнаначальник Головного фінансового управління Одеської обласної державної адміністраціїначальник Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації
Муратов Олег Михайловичначальник Головного управління економіки Одеської обласної державної адміністраціїЗаступник голови Одеської ОДА

Фігурант перший – Зінченко Марина Анатоліївна

З її офіційною біографією до введення воєнного стану можна було ознайомитися на офіційному сайті Департаменту фінансів ОДА. Загальні відомості дуже скупо викладені бюрократичною мовою і не містять даних про її політичну кар’єру, окрім того, що вона обиралась депутатом Одеської обласної ради VI, VII та VIII скликання.

Якщо роздивитися докладніше партійну приналежність, то на виборах 2010 року Марина Зінченко пройшла депутатом саме по списку «Партії Регіонів», що підтверджується інформацією оприлюдненою на сайті ЦВК (наразі посилання на державні сайти часто не відкриваються через воєнний стан). А потім взагалі очолила Біляївську районну організацію цієї політичної сили, що підтверджується інформацією аналітичної системи YouControl, яка формує та зберігає докладне досьє на кожну юридичну особу України та її керівників.

На сайті «Твій місцевий депутат» (www.dep.od.ua), створеному Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України”, є звіти депутата облради Зінченко М. А. за 2011 та 2012 рік. Якщо звіт за 2011 рік не показує чіткої партійної приналежності,то у звіті за 2012 рік вже чітко визначено, що вона приймала участь у роботі партійних осередків та у розширених засіданнях політичної ради Біляївської районної організації «Партія регіонів», а також активно виступала з питаннями, так званого «Народного бюджету».

Весною 2014 року, після Революції Гідності, коли функціонери «Партії регіонів» масово тікали з лав цієї політичної сили, в якій  зробили собі кар’єру, такий же крок зробила і Зінченко.

А вже на виборах 2015 року вона балотувалася в Одеську обласну раду по списках іншої політичної партії, котра на той час була фаворитом виборчих перегонів – БПП «Солідарність».

На місцевих виборах 2020 року Зінченко знов «перевзулась» – вона стала депутаткою одеської обласної ради від правлячої партії «Слуга народу». Ці кульбіти політичної непослідовності й невірності партійним принципам просто вражають!

Тобто, перед нами типовий представник, так званої еліти, якій байдуже, які принципи відстоювати – будь то ідеологію державної клептоманії часів януковича, чи то варіації на тему «жити по-новому» державно-приватного ансамблю часів Порошенка.

Наразі Марина Зінченко, відповідно до основних функцій департаменту фінансів, займається розподілом коштів обласного бюджету і зобов’язана відслідковувати всі без виключення бюджетні процеси в Одеській області.

Фігурант другий – Муратов Олег Михайлович

На відміну від Зінченко, Муратов не намагався бути на екранах, а в часи епохи януковича не рвався в депутати. Він просто «робив свою справу». Зокрема Муратов відпрацьовував, так званий народний бюджет «Партії регіонів», який і досі вважається грандіозною аферою.

Щодо Муратова відсутня інформація про те, за які досягнення він потрапив до складу “нової еліти нації” януковича, хоча можна припустити, що однією із складових було саме «ефективне» впровадження на Одещині «народного бюджету». Крім того, нагадаємо, Муратов як економіст публічно у 2012-му запевняв, що альтернативи таможеному союзу з росією в України немає.

Наприкінці 2013 року Муратов звільняється з Одеської обласної державної адміністрації. Офіційно – за власним бажанням. Але після приходу до влади в Одеській області Ігоря Палиці, який є близьким соратником Коломойського, Муратов знову посідає у знайоме йому крісло чиновника.

У грудні 2015 року при Михайлі Саакашвілі Олег Муратов вдруге звільняється з посади. Офіційною версією для такого звільнення стала реорганізація структури Одеської обласної державної адміністрації, у якій для найбільш обдарованого громадянина України мабуть не знайшлось вільного крісла.

Крім того, у 2015 році Олег Муратов намагався обратися депутатом до Одеської міської ради від БПП «Солідарність», але йому не вистачило голосів виборців, «щиро вдячних» йому за «народний бюджет». В середині вересня 2016 року Муратов офіційно виграв конкурс на посаду начальника Південного офісу Держаудитслужби (колишня КРУ). А на посаду керівника він був офіційно представлений 13 жовтня 2016 року. Ця служба, відповідно до свого положення, займається контролем за державним та місцевими бюджетами на відповідній території.

У 2020-му Муратов балотувався в депутати одеської обласної ради від «Слуги народу». Однак також «пролетів». Але слід зазначити, що Муратов, на відміну від Зінченко, не вдається кар’єра депутата, хоча політична «послідовність» і «вірність» партійним принципам, вочевидь, такі самі, як і в колеги: байдуже, яка партія та під яким прапором, головне – бути при владі.

Незважаючи на те, що Муратов майже все життя пропрацював чиновником, йому якось удалось накопичити чималі статки.

Після затвердження головою Одеської ОДА Сергія Гриневецького – колишнього видатного діяча комуністичної партії, екснардепа, що голосував за «диктаторські закони» януковича 16 січня 2014 року, – Олег Муратов у грудні 2020 року стає його заступником.

Таким чином, Олег Муратов є представником влади, який намагається працювати на ключових посадах, не звертаючи увагу на ідеологічну складову такої діяльності.

Зараз Україна, напевно, переживає найскладніші часи сучасності. Кожного дня ми втрачаємо людей і ключові підприємства, воюючи з росією. Тому, напевно, саме час почистити чиновницькі ряди від небезпечного баласту, надавши саме політичну оцінку діям кожного з представників так званої «регіональної еліти» в Одеській області.

.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49