Зелений лист

Кому карантин, а кому безперешкодна незаконна забудова

Поки в Кабінеті міністрів України вводять більш жорсткі умови для громадян під час карантину, а більшість бізнесу призупинила свою діяльність, не чисті на руку забудовники продовжують знищувати рекреаційні зони Одеси.

Організація “Зелений лист” моніторить незаконні забудови нашого міста, які не зупинив навіть карантин.

Прощавайте, схили

Будівництво на схилах 13-ї станції Великого Фонтану біля самого узбережжя Чорного моря чергового житлового комплексу під виглядом пансіонату, так званий ЖК “Ла-мер” неодноразово викликало протест одеситів. Наприклад, восени 2019 року активісти вийшли, щоб зупинити забудову схилів, під час якої знищуються сотні дерев, виникають зсуви ґрунту, а саме будівництво взагалі ведеться незаконно.

Цій акції передувала інформація про те, що дозвіл на будівництво на схилах 13-ї станції Фонтану анульований. Як повідомили в державній архітектурно-будівельній інспекції України (ДАБІ), місцевий орган містобудування (мається на увазі департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області — прим. ред.) не видавав містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, що і стало підставою для анулювання дозволу на виконання будівельних робіт.

Але забудовника, вочевидь, це не зупинило, й будівництво на схилах біля узбережжя продовжилось. За словами активістів, роботи проводились уночі.

У листопаді 2019 року забудовник – київська компанія “Інтергал буд” – звернувся до окружного адміністративного суду міста Києва, щоб визнати наказ ДАБІ протиправним і відмінити анулювання дозволу на проведення будівельних робіт. Під час розгляду справи у грудні 2019 року з’ясувалось, що забудовник ще у 2015 році отримав від управління архітектури та містобудування одеської міської ради дозвіл на нове будівництво курортно-рекреаційного розважального комплексу — пансіонату сімейного типу з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом. Вочевидь, жодного представника державної архітектурно-будівельної інспекції на засіданні не було. Суд не збентежив той факт, що на рекреаційній землі будується зовсім не пансіонат, а житловий комплекс, який уже на той час активно рекламувався. Врешті-решт судом було прийнято рішення визнати незаконним анулювання дозволу на проведення робіт на 13-й станції Фонтану в Одесі. Для забудовника тоді всі обмеження було знято.  

Не став перепоною й карантин, введений на час епідемії коронавірусу. Як повідомив голова громадської організації “Зелений лист” Владислав Балінський на своїй сторінці в фейсбуці, карантин взагалі став можливістю для захоплення зелених зон узбережжя й реалізації масштабних будівельних афер.

Опубліковано Balinskyy Vladislav Понеділок, 6 квітня 2020 р.

Владислав Балінський опублікував відео, на якому забудовник фірма “Інтергал буд” активно проводить будівництво трьохсекційної висотної будівлі на схилі:

“Поліція перекрила в’їзд на узбережжя для легкового транспорту жителів міста, при цьому абсолютно не помічає переміщення будівельної техніки й роботу будівельних майданчиків. Схоже, що обмежувальні заходи в Україні застосовуються лише до громадян, дрібного й середнього бізнесу”, – підкреслив активіст, зазначивши, що ані будівельники, ані охорона на об’єкті не перебуває в масках.

Згідно з даними кадастрової карти України, фірма “Інтергал буд” оформила право власності на один гектар землі на 13-й станції Великого Фонтану. Цільове призначення — будівництво та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.

Водночас на офіційному сайті компанії “Інтергал буд” нема жодного слова про пансіонат, санаторій чи інший об’єкт рекреаційного значення. Забудовник всупереч закону будує на Фонтані дев’ятиповерховий житловий комплекс, пропонуючи придбати на першій лінії моря квартири.  

Візуалізація з сайту “Інтергал буд”

Що ж це за компанія “Інтергал буд”? За даними аналітичної системи YouControl, це підприємство пов’язано із колишнім неодноразовим народним депутатом України, який представляв у різні часи як Блок Юлії Тимошенко, так і Партію регіонів Володимиром Зубиком.     

Скрін YouControl

Слід нагадати, що для реалізації незаконного будівництва на 13-й станції Великого Фонтану компанія “Інтергал буд” ще у 2017 році влаштувала справжній лісоповал, знищивши десятки дерев.        

Прощавай, міжрейсова база моряків

Не завадив карантин і ще одній резонансній забудові рекреаційної зони Одеси — колишньої міжрейсової бази моряків.

Тут на 3,8 гектарах паркової зони будується апарт-комплекс “Морська резиденція”. Тобто під виглядом апартаментів — звичайні багатоквартирні висотки. 

Візуалізація ЖК “Морська резиденція”

Як повідомило ще у 2018 році видання “Думская”, комунальне підприємство “Міське капітальне будівництво” замовило будівництво на вулиці Академічній шістьох висотних будинків — три по 17 поверхів, ще три по 24 поверхи. Реалізацію проекту було віддано приватному інвестору, а саме близькій до керівництва міської ради й одеського бізнесмена, якого у ЗМІ називають тіньовим господарем міста, Володимира Галантерника, компанії “Будова”.

Звичайно, за законом, на рекреаційній землі будувати можна лише рекреаційні об’єкти. Тому КП, за документами, замовило будівлі гостинного типу з підземним паркінгом та вбудованими приміщеннями спортивно-оздоровчого центру.

В той же час на сайті забудовника вже оголошений старт продажу саме квартир на Академічній, 30. Покупцям пропонується придбати й однокімнатні квартири, і трикімнатні.

При цьому під цей проект було знищено сотні дерев, адже будівництво ведеться фактично в парку. Жодного акту з цього приводу складено не було.

Згідно з даними кадастрової карти, земля, на якій будується житловий комплекс відноситься до земель рекреаційного значення. Тобто будувати багатоквартирні висотки тут прямо заборонено законом. Але це нікого не зупиняє.

Слід зазначити, що коли будівництво вже було розпочато, КП “Міське капітальне будівництво” звернулось у суд — начебто, щоб розірвати договір із ТОВ “Будова-отрада”. Приводом для позову стало те, що інвестор не сплачує заборгованість, яка вже сягнула 5,4 мільйонів гривень. Але в результаті КП дійшло згоди із бізнесом, домовившись не розривати договір про спільну діяльність. При цьому компанія “Будова-отрада” почне виплачувати борг лише із січня 2022 року помісячно. Очевидно, що це не дуже в інтересах громади міста.

Опубліковано Balinskyy Vladislav Вівторок, 7 квітня 2020 р.

Карантин забудову колишньої міжрейсової бази моряків не зупинив:

«Всюди працюють будівельні крани, активно ведуться будівельні роботи. Очевидно, що в Одесі імітація карантину. Олігархи продовжують наживатися, а вся система органів влади дозволяє їм це робити», – наголошує Владислав Балінський.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49