Верховна Рада спростила екологічне законодавство на період воєнного стану

Про це повідомив сайт Екополітика. Верховна Рада у вівторок, 15 березня, прийняла за основу та в цілому законопроєкт №7144 “Про діяльність у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану”. Він передбачає, зокрема, спрощення видачі ліцензій на користування надрами та скасування ОВД для деяких видів діяльності. “За” проголосувало 345 народних обранців.

Проєкт закону розроблено з метою здійснення природоохоронних заходів, забезпечення прав суб’єктів господарювання у сфері користування надрами (крім нафти і газу), забезпечення обороноздатності держави, та з метою врегулювання та спрощення проведення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій. Автор: голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

Автори документу задначають, що наразі є нагальна необхідність максимально спростити процедури та прискорити здійснення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій, зокрема щодо їх включення до таких, що не потребують оцінки впливу на довкілля.

Зокрема законопроєкт передбачає:

  • зміни до статті 15 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” та надати повноваження військовим адміністраціям населених пунктів на відповідній території видавати дозволи на користування надрами (крім нафти і газу) для забезпечення обороноздатності держави, строком не більше одного року;
  • зміни до статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”, якими передбачається, що такій оцінці не підлягають відновлювальні роботи з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану та у відбудовний період після закінчення воєнних дій;
  • зупинку дію частини п’ятої статті 39 Закону України “Про тваринний світ”, статей 9–10 Кодексу України про надра до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Як вказують автори законопроєкту, його ухвалення сприятиме забезпеченню обороноздатності держави під час воєнного стану, спрощенню дозвільних процедур, та регулюванню і пришвидшенню відновлення інфраструктури та економіки України, повернення до нормального стану життєдіяльності громадян України.

Подивимося, чи багато знайдеться бажаючих скористатися цими послабленнями для реалізації своїх корисливих інтересів на шкоду навколишньому середовищу України, яке й так страждає від військових злочинів росії.


Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук