Член ГО “Зелений лист” Юрій Мельник взяв участь у міжнародній конференції «Annual international scientific-practical conference “Food and Feed Technologies 2020”», яка відбулась в Одеській національній академії харчових технологій 22 вересня.
В рамках конференції Юрій Мельник представив своє бачення сталого розвитку регіонів України в сучасних умовах у трикутнику Людина — Природа — Господарство крізь призму державної політики та практики».
Зокрема у презентації Юрій Мельник виділив 5 блоків, а саме 1) власне «Державну політику», що складається з політики сталого розвитку та державної регіональної політки, 2) Теорію, 3) Практику, 4) Висновки або узагальнення політики та практики, і 5) – найголовніше – Дії – Досяжні результати – Конкретні проєкти.
У свою чергуЮ «Державна політика сталого розвитку» має такі складові: а) Нормативно-правова база, б) Інституції (система управління), в) Інструменти та засоби реалізації державної політики, г) Ресурси та їх джерела, ґ) Практичні дії, одна з найбільш цінних складових щодо досягнення відповідних параметрів сталого розвитку на конкретних територіях.
Слід зазначити, що, за думкою Юрія Мельника, у стандартній моделі природокористування на практиці має місце не повний цикл — є виробництво, є споживання і навіть накопичення. Але не має відновлення і повернення природного стану. Водночас наразі ми підійшли до межі безпечного існування. В першу чергу, через зміни клімату і як наслідок — дефіцит певних певних ресурсів.
Тому, налогошує Юрій Мельник, нам потрібно переглянути свою поведінку споживання й культури природокористування. І часу на це небагато.
Слід зазначити, що ГО «Зелений лист» цілеспрямовано і послідовно реалізує практичні дії, спрямовані на сталий розвиток територій, у тому числі в рамках проєкту «Зелена Одеса», зокрема і перш за все, шляхом озеленення територій, захисту зелених насаджень та моніторингу їх стану, та створення комфортного середовища існування для мешканців і гостей Одеси.
ГО «Зелений лист» є партнером Одеської національної академії харчових технологій в
науково-технічному кластері Причорноморського регіону разом з іншими державними установами, зокрема, Національним центром управління та випробувань космічних засобів.