На початку 2020 року у провулку Маланова, який знаходиться в центрі старої Одеси неподалік Нового ринку, почалось будівництво шестиповерхового будинку. Хоча дозвіл отримано на реконструкцію без зміни фундаменту.
Будинок зростає з порушенням пожежних норм і без дотримання визначених законом відстаней від інших будинків. У сусідніх будівлях вже з’явились тріщини. А сам новий ЖК будується на катакомбах, відповідно має чимало обмежень. Ще й задля будівництва були знищені п’ятидесятирічні дерева.
Деталі з’ясовував “Зелений лист”.
Сусіди б’ють на сполох
Жителі сусідніх із новобудовою будинків вже звернулись і до управління державного архітектурно-будівельного контролю одеської міської ради, і до прокуратури, і до президента країни… Адже вони наразі через будівництво нового ЖК “Будинок на Маланова” відчувають небезпеку.
Зокрема, місцеві скаржаться на те, що новобудова порушує пожежні й будівельні норми — відстань між новою висоткою й сусідніми будівлями складатиме всього десять сантиметрів. А вихід на дах сусідньої будівлі буде перекрито, як і витяжні канали повітря.
Крім того, декілька сусідніх будинків, які побудовані багато десятиріч тому ще до Другої світової війни, вже спотворені. Саме будівництво ведеться вкрай небезпечно і фактично без дозвільних документів, бо забудовник отримав дозвіл на реконструкцію, а не на нове будівництво висотки.
Навіть на рекламній візуалізації ЖК “Будинок на Маланова” видно, що висотка буде розташована впритул до сусідніх будівель.
Як пояснюють жителі будинку на Ніжинській, 37, який знаходиться поруч, забудовник вже забив 70 паль, тобто фактично створюється новий фундамент. Про реконструкцію нагадує лише одна напівзруйнована стіна.
При цьому в сусідніх будинках після початку будівельних робіт з’явились тріщини, які несуть загрозу життю та здоров’ю жителів цих будинків.
Жителі наголошують: компанія-забудовник отримала дозвіл на реконструкцію — раніше там був одноповерховий барак без фундаменту, – а будує новий висотний будинок.
Роботи на цьому об’єкті ведуться й під час карантину.
Слід зазначити, що, за словами місцевих жителів, експертиза цього об’єкту де-факто не проводилась:
“Передбачена реконструкція одноповерхового будинку на шестиповерховий будинок з підвалом, і це без експертизи, в той час коли поруч будинок розвалився через катакомби, загинули люди. Експертиза не була проведена, і підстав для видачі дозволу нема”.
Чимало питань і до того, як будуть вирішені інфраструктурні проблеми — водопостачання, електрика, каналізація, паркомісця, адже висотка будується в історичній частині Одеси, де ці проблеми відчуваються найбільш гостро.
Задля будівництва висотки забудовник знищив, як мінімум, чотири гледичії, яким було щойнайменше 50 років. Здорові дерева зрубали в листопаді 2019 року. ГО “Зелений лист” тоді виїхав з перевіркою, але забудовник від спілкування відмовився й не показав жодного дозвільного документу на вирубку.
Ці дерева росли за межами будівельного паркану. Їх знищили, скоріш за все, під нове будівництво.
Примітно, що жодних порушень міське управління ДАБК не побачило.
Не надав відповідь на звернення місцевих жителів і мер міста Геннадій Труханов.
Хто ж будує небезпечне житло?
Сумнівний забудовник
За документами, дозвіл на проведення начебто реконструкції отримала фізична особа в жовтні 2019 року, підрядником виступає ТОВ “СК Витатех”.
Право власності на землю, де будується шестиповерхова висотка на Маланова, 3, не оформлено.
Закінчення будівництва заплановано на другий квартал 2022 року. Вартість одного квадратного метру, як зазначено в рекламі, наразі доходить до 36,4 тисяч гривень.
Компанія “СК Витатех” була зареєстрована у 2018 році. Її статутний капітал складає всього п’ять тисяч гривень. При цьому фірма отримала декілька бюджетних підрядів, підписавши два договори на суму більше 700 тисяч бюджетних гривень.
Керівником цієї компанії є такий собі Олександр Чумаченко. Людина з подібним ім’ям “засвітилась” у справі про незаконний обмін валют на, так званому ринку “Книжка” в центрі Одеси.
Засновником ТОВ “СК Витатех” є Юрій Гнатовський, який у 2016 році проходив обвинуваченим у корупційній справі привласнення та розтрати майна.
Сама будівельна компанія “засвітилась” у розслідуванні розкрадання мільйонів бюджетних коштів під час будівництва об’єктів військового містечка Дачне-2 в Одеській області. Під час слідства з’ясувалось, що головні підрядники по цьому будівництву начебто безпідставно перераховували бюджетні кошти низці компаній, серед яких фігурувало й ТОВ “СК Витатех”.
Не менш цікавою фігурою є й замовник будівництва у провулку Маланова, 3. Оформлював документи такий собі бізнесмен Валерій Вайнерман, який є бенефіціаром декількох компаній, зокрема юридичної фірми “Гарант”, власником колишнього кінотеатру “Уточ-кіно” в Міському саду та низки об’єктів нерухомості.
За інформацією ЗМІ, саме Вайнерман стояв за рейдерським захопленням мережі супермаркетів “Віртус”. Тоді його партнером виступав колишній прокурор Одеської області, люстрований у 2016 році, Микола Стоянов.
Замість післямови
Фірма “СК Витатех” будує ще одну висотку в центрі міста на Сеченова, 11. Декілька років тому тут була зруйнована будівля, а будівельні роботи загрожували сусідньому будинку, який є пам’ятником архітектури. Будівництво висотки на Сеченова планувалось раніше, але скандального забудовника тоді зупинили.
Пройшло декілька років, і дозвіл на роботи було врешті-решт отримано. За цією ж схемою, що й у провулку Маланова — начебто під реконструкцію нежитлової будівлі без зміни геометричних розмірів фундаменту, а насправді під нове будівництво. Як видно на фото, від будівлі лишилась небагато, а забудовник в порушення закону будує нову небезпечну висотку в центрі Одеси.
І, вочевидь, жоден контролюючий орган не звертає на це увагу й не бачить ніяких загроз.
1 comment so far
ПётрОпубліковано9:09 am - Тра 19, 2020
Чет многовато всяких “начебто” и “засвітилась”, желтуха, одним словом. ?