«ДТЕК Одеські мережі» приховує кількість багатоквартирних будинків, заживлених від ліній інфраструктурних об’єктів

Одеській ДТЕК

Після багаторазових російських обстрілів по об’єктах енергетичної інфраструктури, починаючи з 10 жовтня 2022 року, ситуація з постачанням електрики в Україні досить складна. Світло в будинки українців дають за графіком у кращому випадку. Наразі в Одесі фактично діє графік «три через шість», тобто три години світло в оселях одеситів є, шість – немає. Таким чином, протягом доби в багатоквартирних будинках світло з перервами може бути лише шість годин.

При цьому деякі багатоквартирні будинки, які живлять мережі критичної інфраструктури, наприклад, лікарні чи насосні, живуть поза цим графіком. Світло в них вимикають лише, коли обмежене живлення цього конкретного об’єкта критичної інфраструктури.

Ми надіслали в «ДТЕК» запит на публічну інформацію, щоб дізнатись кількість таких багатоквартирних будинків. Але в наданні інформації нам відмовили.

Деталі – у статті ГО «Зелений лист».

«ДТЕК» нерівномірно постачає електрику в одеські будинки?

24 січня 2023 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму офіційному сайті опублікувало новину про накладання штрафу на АТ «ДТЕК Одеські електромережі». Зокрема в тексті новини вказано, що на засіданні НКРЕКП вирішили  «застерегти АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії».

Крім цього, в нацкомісії повідомили, що наклали штраф на компанію «щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії».

Сума накладеного штрафу наразі невідома.

Графіки відключення світла в Одесі першої групи

У прес службі компанії повідомили про наміри оскаржувати накладання штрафу державним регулятором у суді. Зокрема в компанії зазначили, що жодна країна у світі не стикалась з подібними масованими терористичними атаками по енергетичній інфраструктурі:

«За 11 місяців повномасштабного вторгнення 65 енергооб’єктів «ДТЕК Одеські електромережі» зазнавали пошкоджень або руйнувань через обстріли ворога. Енергетикам доводилося п’ять разів підіймати енергетику регіону з нуля, щоб повернути світло в будинки клієнтів. Від початку бойових дій енергетики одеських електромереж повернули світло майже для 83 тисяч домогосподарств».

Масованість атак російських ракет і масштабних руйнувань внаслідок подібних обстрілів складно заперечити, але все ж таки з тексту, опублікованого НКРЕКП, випливає, що компанію «ДТЕК» зокрема оштрафували за нерівномірний розподіл електричної енергії.

Як повідомило «Суспільне», держрегулятору на компанію «ДТЕК» надійшли скарги.

Підключають до мереж об’єктів критичної інфраструктури за хабар?

Нещодавно в одному з телеграм-каналів опублікували скрини з чату ЖК, в якому начебто керуюча компанія пропонує за гроші підключити багатоквартирний будинок до об’єкта критичної інфраструктури. Таким чином, світло в цьому ЖК вимикати не будуть.

Сума за підключення, а фактично хабар начебто складає 50 тисяч гривень з ЖК. Договір керуюча компанія планує укласти або ж уже уклала з військовою організацією. 

Хвацькою компанією, яка запропонувала своїм клієнтам підключення до критичної інфраструктури з можливістю постійного електропостачання в оселю, виявилось ТОВ «Бона Віта – Дім», пов’язане з будівельною компанією Стікон.

Якщо припустити, що пропозиція для ЖК не була шахрайською схемою з виманювання коштів з ЖК, то, виходить, деякі багатоквартирні будинки за хабар можна підключити до об’єктів критичної інфраструктури, забезпечивши їх таким чином безперебійним електропостачанням. Тобто в той час коли цілі райони Одеси годинами сидять без світла, якісь будинки за гроші купляють право бути зі світлом постійно. Чи може «ДТЕК Одеські електромережі» бути не в курсі цієї ситуації? 

«ДТЕК» відмовило в наданні інформації

Щоб дізнатись, скільки багатоквартирних будинків Одеси живиться від об’єктів критичної інфраструктури, ми направили запит до компанії «ДТЕК», запитавши також, скільки подібних багатоквартирних будинків від’єднали, а скільки приєднали до критичної інфраструктури протягом 2022 року.

Але в відповідь отримали відмову в наданні інформації від компанії, яке займає монопольне положення на ринку в регіоні.

В компанії зазначили, що начебто запитувана інформація відноситься до конфіденційної.

При цьому в тому ж Києві столична філія «ДТЕК» у грудні відзвітувала про кількість житлових будинків, підключених до ліній критичної інфраструктури, і скільки з них зможуть відключати, створивши альтернативну схему електропостачання. Про це повідомило видання «Радіо.Свобода».

Чому керівництво філії «ДТЕК» в Одесі приховує цю інформацію від мешканців міста, незрозуміло. Варто зазначити, що подібна закритість створює додаткове напруження в суспільстві й породжує дезінформацію, що в умовах повномасштабної війни, в першу чергу, підіграє ворогу.

Нагадаємо, бенефіціарним власником компанії «ДТЕК» є українській бізнесмен Рінат Ахметов. До 2019 року компанія належала ТОВ «ВС груп менеджмент», яке ЗМІ пов’язують з російськими бенефіціарами.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49