ГО “Зелений лист” відзначає день захисту довкілля

Щорічно 5 червня світ відзначає день захисту довкілля. Громадська організація “Зелений лист” підтримує цю ініціативу.

Всесвітній день захисту довколишнього середовища — це найвідоміший день для проведення природоохоронних заходів. Починаючи з 1974 року, 5 червня громадськість, бізнес, влада у всіх розвинутих країнах світу об’єднуються для вирішення важливих екологічних проблем.

Кожного року цей день має тематику. Наприклад, у минулому році день захисту довкілля був присвячений забрудненню повітря, у 2018-му — забрудненню пластиком, у 1974 році — пройшов під гаслом “тільки єдина Земля”.

День захисту довкілля
День захисту довкілля

Тема дня захисту довкілля у 2020-му присвячена збереженню біорізноманніття — гострій проблемі сьогодення. Як указано на сайті Організації об’єднаних націй, нещодавні події, починаючи з пожеж у Бразилії, США, Австралії, закінчуючи нашестям сарани у Східній Африці та глобальною пандемією, демонструють взаємозв’язок людини і природи, в якому кожен існує щодня. Водночас природа сигналізує людству про проблеми.

День захисту довкілля
Іван Русєв і Владислав Балінський

За словами доктора біологічних наук, начальника наукового відділу національного природного парку “Тузловські лимани”, орнітолога з мировим ім’ям Івана Русєва, кожного дня ми спостерігаємо за природою, залежимо від неї, але навіть не усвідомлюємо, що природа під загрозою знищення — щодня зникають якісь види, знищуються унікальні ландшафти з нашої планети:

“Ми повинні відповідально поставитись до того, що нас очікує завтра! Адже перший закон екології — все пов’язано з усім. Ми повинні зберегти кожну рослину, кожну тварину, щоб вони разом створювали те середовище, яке буде давати нам життя, натхнення. Інакше ми не маємо перспектив”.

У всесвітній день захисту довкілля неможливо не говорити про актуальні проблеми у сфері екології. Іван Русєв нагадав, що ще в 70-ті роки ХХ сторіччя завдяки дослідженням американської біологині Рейчел Карсон було виявлено, яку шкоду природі наносить отрута ДДТ, знана як дуст. Завдяки роботам ученої, дуст було заборонено по всьому світу. Але в Україні наразі цей забруднювач досі використовується. З роботи Карсон і було розпочато всесвітній день захисту довкілля.

За словами голови ГО “Зелений лист” Владислава Балінського, насправді подібних забруднювачів довкілля багато — більш 20.

“Вони виступають під єдиною назвою — стійкі органічні забруднювачі, СОЗ. Ці речовини дуже стійкі . Період їхнього піврозпаду може сягати 15 років. Крім того, ці речовини можуть накопичуватися в організмі та протягом десятків років не виводитися. Вони викликають ускладнення, навіть онкопатології як у тварин, так і у людей”.

День захисту довкілля
Обміління водоймищ у парку “Тузловські лимани”

Також Владислав Балінський зазначив, що збереження природи для України вкрай важливе питання. Наприклад, у парку “Тузловські лимани” можна спостерігати обміління водоймищ як результат промислового браконьєрства.

“Результатом цього є пониження рівня лиманів, усихання лісу. Через обміління лиманів підвищується рівень солоності води. Це призведе до виникнення солончаків. Якщо цей процес не зупинити, ділянки лісу поступово перетворяться на пустелю. А це призведе до збідніння біорізноманіття цієї місцини. Цей приклад вкотре показує, що у природі все взаємопов’язано. Тому ми повинні зберегти кожен вид”, – підкреслює еколог.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

1 comment so far

МихаилОпубліковано7:08 am - Чер 9, 2020

21 листопада у школі відбулися заходи до відзначення Дня Гідності та Свободи, метою проведення яких було утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні. День гідності та свободи назавжди залишиться в пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004р.) та Революція гідності (2013р.). У цей день учні школи підготували тематичну виставку малюнків та презентацій. Учні 8 класу переглянули фільм “Революція гідності”, що розповів про часи доленосних подій в Україні, коли українці постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Напишіть відгук