Екологи обговорили на вебінарі в Одесі захист довкілля в умовах воєнного стану

4 серпня в Одесі пройшов вебінар «Захист довкілля в умовах воєнного стану». Учасники та слухачі обговорювали питання впливу збройній агресії росії на навколишнє природне середовище в Україні та Одеській області, дізналися, що робить держава і громадські організації, як документуються воєнні злочини проти довкілля тощо.

Терористична війна росії проти України руйнує життя людей зараз і становить загрозу для здоров’я українців у довготривалій перспективі — через завдання величезної шкоди українському довкіллю.

Війна може спричинити багато ранніх смертей у майбутньому через забруднену воду, землю, повітря тощо. Міжнародне гуманітарне право (Додатковий протокол до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I), від 8 червня 1977 року) забороняє застосовувати методи або засоби ведення воєнних дій, які мають на меті завдати або, як можна очікувати, завдадуть широкої, довгочасної й серйозної шкоди природному середовищу. Щобільше,  така шкода природному середовищу прирівнюється до шкоди здоров’ю або виживанню населення. Згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду, такі дії є воєнним злочином.

росія понесе за екоцид відповідальність нарівні зі страшними злочинами проти людяності, які вона вчиняє на території України.

У цій ситуації Україна її державні органи, громадськість та громадяни можуть і повинні робити все для документування воєнних злочинів, щоб вони стали вагомими доказами злочинів для майбутнього судового процесу над рашизмом.

Експертка з природоохоронних територій Анастасія Драпалюк зробила презентацію «Вплив війни на природоохоронні території: стан, оцінка та заходи по відновленню»

Про вплив війни на чорноморських дельфінів розповів заступник директора Національного природного парку «Тузлівські лимани», доктор біологічних наук, еколог Іван Русєв.

Керівник Одеської екологічної прокуратури Володимир Францевич докладно розповів про діяльність спеціалізованої екологічної прокуратури в умовах воєнного стану.

  Організатор вебінару – ГО “Зелений лист” за фінансової підтримки фонду MATRA (Посольство Королівства Нідерландів в Україні) та Netherlands Helsinki Committee (NHC) за підтримки Європейської комісії.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49