В кінці лютого Міндовкілля оголосило конкурсний відбір на посади директорів національних природних парків, а 10 березня постійна конкурсна комісія оголосила рішення: допустити до участі у конкурсному відборі на посаду керівника Національного природного парку «Тузлівські лимани» Олександра Уманського та Євгена Камінського. Це викликало дивування й обурення з боку трудового колективу парка, тому що обидва конкурсанти не відповідають високим критеріям очільника державної установи – об’єкту природно-заповідного фонду такого високого рівня.
Про це повідомив заступник директора парку Іван Русєв на своїй сторінці у фейсбуці. “Цих двох кандидатів просуває особисто голова Білгород-Дністровської ради Мельниченко Г. та нардеп Слуга народу, округ №141 Ткаченко О. і їх оточення з ліквідації національних природних парків. Про те, що його (Мельниченка) люди скоро очолять наш нацпарк, а «бродячие активисты и коррупционеры» (зі слів Мельниченко це Русєв и Вихристюк) будуть вигнані з нацпарку, цей негідник заявляв публічно не раз. Більш того, він не раз погрожував ліквідацією нацпарку”, – написав Русєв.
Тому колектив направив відкритого листа до Міністра захисту та природних ресурсів України Роману Абрамовському. Русєв звернувся з проханням до своїх читачів: “Пропоную друзям нашого нацпарку ознайомитися з даним листом і якщо вважаєте для себе важливим надіслати в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Абрамовському листа від себе з підтримкою колективу нацпарку та його вимог, це буде дуже важливим для нас і нашої подальшої праці на благо дикої природи і місцевих мешканців. Можна писати йому на електронну адресу: info@mepr.gov.ua. Разом-сила!”
Як повідомляється в листі, Камінського, який тривалий час очолював Чорноморський рибоохоронний патруль, було відсторонено від посади внаслідок неправомірних корупційних дій. Він часто діяв в інтересах приватного бізнесу, його неправомірні дії сприяли порушенням природоохоронного законодавства в межах НПП “Тузлівські лимани”. Уманський, перебуваючи на посаді начальника природоохоронного науково-дослідного відділення Нижньо-Дністровського національного природного парку, потурав масштабному браконьєрству на ввіреній йому території. Був звільнений за систематичне невиконання посадових обов’язків. Також він є мисливцем та займається промисловим рибальством. “Ми стурбовані тим, що нашим напрацюванням, які ми вибороли фактично у стані гібридної війни проти Парку, тепер загрожує реальна небезпека, а всі наші напрацювання та здобутки будуть втрачені”, – пишуть співробітники парку. Вони пропонують Міністру призупинити проведення конкурсу та перевірити факті недоброчесної діяльності претендентів на посаду директора парку Камінського Є.В та Уманського О.Ю. Також, на їхню думку, необхідно внести зміни до порядку проведення конкурсного відбору керівників підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міндовкілля і додати такі критерії, як досвід роботи та позитивні показники діяльності в природоохоронній сфері. Треба передбачати беспосередньо знайомство претендента з територією обєкту ПЗФ, умовами роботи та колективом. Обидва претенденти жодного разу не були в НПП “Тузлівські лимани”…
“Зелений лист” вже писав про те, хто такий Григорій Мельниченко, про якого спом’янув Іван Русєв. У грудні 2020 р. Мельниченко, представник партії “Доверяй делам” Геннадія Труханова, став головою Білгород-Дністровського районної ради, який об’єднав колишні Білгород-Дністровський, Татарбунарський, Саратський, частину Овідіопольського та Тарутинського районів. Саме на території цього району знаходиться НПП “Тузлівські лимани”. За тиждень до цього президент України призначив головою Одеської обласної держадміністрації Сергія Гриневецького, який є тестем Григорія Мельниченко.