Громадська організація «Зелений лист»

Прокурори домовились з представниками громадськості про співпрацю у сфері екології

В Одеській обласної прокуратурі відбулась презентація новоствореного структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора — Спеціалізованої екологічної прокуратури, а також обговорення пріоритетних напрямків роботи в Одесі та Одеській області.

Як зазначається на сайті Офісу генерального прокурора України, презентацію було зроблено підчас робочої наради щодо стану реалізації заходів, спрямованих на посилення протидії правопорушенням у сфері охорони навколишнього природного середовища, яка пройшла 13 серпня під головуванням заступника Генерального прокурора Максима Якубовського.

У заході взяли участь керівник Спеціалізованої екологічної прокуратури Олексій Мельник, керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко, керівник Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону Валерій Кривонос, керівники правоохоронних і контролюючих органів регіону, представники Одеської обласної державної адміністрації, а також Національного природного парку «Тузловські лимани» та Нижньодністровського національного природного парку.

Серед нагальних питань, вирішення яких потребує узгоджених дій правоохоронців і контролюючих органів регіону, заступник Генерального прокурора визначив протидію фактам забруднення акваторії Чорного моря, засмічення та незаконного використання земель водоохоронного та рекреаційного призначення, незаконного зайняття промисловим виловом водних біоресурсів, у тому числі у виключній морській економічній зоні.

Мова також йшла про необхідність забезпечення комплексного підходу при виявленні та реагуванні на порушення у сфері лісо- й надрокористування, при використанні об’єктів природно-заповідного фонду, усуненні їх наслідків.

Потребує підвищення ефективності реалізація органами місцевого самоврядування повноважень щодо формування спеціальних паспортів місць видалення відходів, розроблення і затвердження схем санітарного очищення населених пунктів. Також має бути активізовано діяльність органів контролю з вирішенням проблеми існування несанкціонованих сміттєзвалищ, порушень при зберіганні пестицидів, гербіцидів та агрохімікатів, які є джерелом забруднення землі, атмосфери та підземних вод.

Також було обговорено необхідність активізації діяльності прокурорів та органів досудового розслідування щодо виявлення і розслідування корупційних проявів та службової недбалості у діяльності органів державного контролю, що реалізують свої повноваження у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також надання оцінки законності використання бюджетних коштів, виділених на природоохоронні заходи.

«Маю зазначити, що сумлінна, у межах компетенції, реалізація наданих законом повноважень кожним державним органом, узгодженість їх дій у вирішенні нагальних проблем охорони довкілля, комплексний підхід до попередження порушень і своєчасне реагування на них є важливими чинниками захисту гарантованого Конституцією України права на екологічну безпеку», — підсумував Максим Якубовський.

За результатами наради учасники узгодили комплекс заходів для вирішення існуючих проблем захисту навколишнього природного середовища.

На зустрічі з представниками громадськості, що відбулася після робочої наради, було обговорено проблеми у сфері екології, що існують в регіоні, зокрема екологічний стан Куяльницького та Хаджибейського лиманів, а також акцентовано увагу на необхідності спільних зусиль правоохоронців та органів державного контролю, спрямованих на попередження екологічних правопорушень.

До речі, ОО «Зелений лист» вже не перший рік спільно з одеськими прокурорами відстоює інтереси держави в екологічній сфері. Наприклад, в Господарському суді Одеської області, до якого прокурори Одеської обласної прокуратури звернулись з позовом, в якому вимагали  визнати недійсною додаткову угоду до договору про право тимчасового користування лісами та звільнити лісову земельну ділянку природо-заповідного фонду площею майже 29 га в урочищі «Лебедівка» національного природного парку «Тузловські лимани». Інтереси НПП «Тузлівські лимани» в цьому процесі представляв адвокат Максим Попов. Справу була виграно прокуратурою, рішення суду вступило в законну силу. Також рука об руку з прокурорами екологічний адвокат виступає в двох судових процесах проти «дерибану» території НПП «Тузлівські лимани».

Поділитись на:

Поделиться в facebook
Facebook
Поделиться в twitter
Twitter

Оставить ответ

 Одеська обласна організація «Зелений лист»