Зелений лист

У квітні через сайт Центру звернень громадян зафіксована 221 скарга. Війна дається взнаки

ГО “Зелений лист” продовжує аналізувати сайт міського Єдиного центру звернень громадян 15-35.

У квітні зафіксовано 221 звернення.

Слід зазначити, що відповіді міські чиновники надали на 144 звернення, 77 — прийнято до роботи.

Якщо порівняти кількість звернень за квітень 2021 року, то в минулому році їх було на порядок більше — свої скарги тоді залишили 871 громадянин. Вочевидь, повномасштабна війна впливає й на кількість звернень. Можливо, через те, що частина одеситів залишила місто.

Нагадаємо, тенденція на зменшення кількості звернень зафіксована вже в березні, тобто наступного місяця після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Наприклад, у березні цього року на сайті 15-35 значилось 312 звернень. При цьому в березні 2021 року їх було 981.

77 звернень без відповідей чиновників

З тих звернень, на які міська влада ще не надала відповіді, чимало стосуються житлово-комунального господарства, незаконної торгівлі, роботи транспорту та благоустрою. Тобто прямих обов’язків чиновників.

Наприклад, житель мікрорайону Куяльник скаржиться, що там повністю відсутній міський транспорт, через що неможливо виїхати на роботу.

Також на вулиці Капітана Кузнєцова, за словами місцевого жителя, ще перед початком війни зняли асфальт, частину доріжки засипали піском, досі роботи на завершені.

На Торговій скаржаться на незаконне будівництво.

Жителі будинку на Вільямса поскаржились, що в них порушені правила пожежної безпеки.

Досі немає відповіді щодо стихійного сміттєзвалища на Авдєєва-Чорноморського через те, що там прибрали смітники. Звернення мешканці залишили ще 1 квітня.  

На жаль, з’являються вже звернення і від тимчасово переміщених осіб, які втекли в наше місто через бойові дії. Наприклад, щодо пільг на оплату комунальних послуг звернувся до Центру переселенець з Маріуполя. Сподіваємось, міські чиновники відреагують і допоможуть тим, хто пережив пекло війни, якомога швидше.

Крім цього, 19 квітня хтось з містян запропонував прибрати “зенітку” поблизу школи №56 на Тіністій. Одесит справедливо зазначив, що вона є символом комуністичної епохи й підпадає під закон про декомунізацію. Одеські чиновники поки що відповідь на скаргу не надали.

У свою чергу, хочемо також нагадати міській владі, що, напевно, зараз саме час розпочати ще і процес дерусифікації в Одесі — змінити назви вулиць, які нагадують про імперське минуле, й перенести низку пам’ятників.

Зазначимо, що багато українських міст уже розпочали цей процес. Наприклад, в Ізмаїлі оголосили про перейменування проспекту, музею та школи, названих на честь російського військового Суворова, а його пам’ятник прикрили забором, повідомляє видання “Топор”.

Люди просять матеріальну допомогу

Одеські чиновники надали відповіді у квітні на 144 звернення. Серед них чимало таких, що стосуються матеріальної допомоги.

Через війну багато хто втратив роботу й потребує соціального захисту від міста. Крім того, Одеса приймає переселенців, тож це питання є також досить чутливим.

Вірогідно, подібних звернень щодо матеріальної допомоги буде більшати, якщо бойові дії в нашій країні затягнуться. Тож, міські чиновники мають уже приймати певні дії в цьому напрямку.

На жаль, уже є звернення щодо знищення майна внаслідок ракетного обстрілу. Мова йде про потрапляння російської ракети в житловий будинок, що призвело руйнування будинку й пожежі 23 квітня 2022 року. Тоді одесити втратили не лише майно, ще й загинули вісім людей, серед яких тримісячна дитина.

Через ракетні обстріли одесити залишаються також і без роботи.

На сайті 15-35 є скарга щодо неможливості отримати закордонний паспорт. Дійсно, наразі записатися через електронну систему неможливо, а жива черга змушує людей проводити в ній години, щоб потрапити на прийом, без гарантії отримання послуги. Чому не працює електронний сервіс, незрозуміло.

Крім того, є скарга на роботу пенсійного фонду Малиновського району.

І серед приємного: власник виробничої компанії запропонував допомогу Збройним силам України.

В ці важкі часи дуже важливо допомагати один одному, адже наша єдність є запорукою перемоги в цій кривавій війні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49