Зелений лист

Врятуємо Куяльницький лиман від знищення!

З закликом зберегти природну та курортну перлину України до всіх жителів Одеси та Одеської області звернулись мешканці Красносільської територіальної громади Одеської області та міста Одеси. Питання стосується намірів будівництва автомобільної дороги та розміщення об’єктів інфраструктури поряд і безпосередньо у долині Куяльницького лиману, в тому числі в охоронній зоні цього водного об’єкта національного та міжнародного значення.

До Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, голови Одеської обласної ради Григорія Діденка підготовлено відкрите звернення. Його автори висловлюють стурбованість діями щодо «просування» проєкту Генерального плану с. Корсунці Красносільської сільської ради Одеської області та одночасного внесення змін до нього на одній сесії, які відкриють можливості реалізації необґрунтованих, екологічно-шкідливих та незаконних інфраструктурних, техногенно-небезпечних проєктів у природній зоні ландшафтного комплексу Куяльницького лиману.

Куяльницький лиман є унікальним природним об’єктом, який і так знаходиться у незадовільному стані, зазнає відчутного техногенного і антропогенного тиску та змін свого природного стану, тому додаткове навантаження у вигляді автомагістралі з інфраструктурою стає ще більшою загрозою для нього. Також лиман є об’єктом регіональної екологічної мережі (затверджена рішенням Одеської обласної ради від 20.05.2011 №136-VI), він розташований в межах Велико-Куяльницького регіонального екологічного коридору, що також виступає обмежувальним чинником для нового господарського освоєння території навколо і тим більше акваторії та долини самого лиману. Лиман належить і до інших складових національної екологічної мережі.

Також автори звернення наголошують, що в процесі громадського моніторингу щодо реалізації плану будівництва зіштовхнулися із перепонами у законному праві отримання інформації, ознайомленні з матеріалами з даного питання, в обмеженні доступу до інформації з боку Управління з питань містобудування та архітектури Одеської облдержадміністрації.

Автори закликають керівників виконавчої влади України вжити усіх законних заходів щодо збереження природних ландшафтів Куяльницького лиману та недопущення реалізації проєктів, що негативно вплинуть на природний стан лиману та оточуючих територій.

Члени ініціативної групи із захисту Куяльницького лиману – голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський та голова ГО «Спільна справа громадян» Сергій Удалов – звернулись до членів Одеської громади з закликом підтримати відкрите звернення за збереження Куяльницького лиману (в вигляді коментарів під текстом документа в Гугл доксе)

Також залишити свій підпис під паперовим документом можливо під час мирних зборів під Одеською обласною адміністрацією 2 червня, з 10 до 12 години.

Нагадаємо, що в березні цього року уряд підтримав створення національного природного парку «Куяльницький» на території Березівського та Одеського районів, де розташований Куяльницький лиман. Відповідний Указ досі знаходиться на підпису у Президента України.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

1 comment so far

Vitouchanski ValentinОпубліковано2:12 pm - Чер 6, 2021

Куяльник – це унікальна природна скарбниця , яких не багато в Україні і , навіть , у всьому світі . Зберегти та облагородити її для майбутніх поколінь – це наш обов’язок .

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49