Зелений лист

Безкарність породжує вседозволеність: як компанія “Ханбер” створює нахаббуди

ГО “Зелений лист” завжди уважно слідкує за незаконним будівництвом в Одесі. Дуже часто в нашому місті забудовники, які мають протекцію від політиків, знищують рекреаційні зони, незаконно вирубають під висотки дерева, будують без дозвільних документів.

Наприкінці травня активісти громадської організації “Зелений лист” разом з одеситами вийшли на акцію протесту проти незаконної забудови у прибережній зоні на 13-й станції Великого Фонтану.

Справа в тому, що забудовники, отримавши документи на будівництво адміністративних будівель або берегозахисних інженерних споруд, насправді будують житлові комплекси. Нерідко будівельні паркани перегороджують доступ до моря.

Одним з таких забудовників є компанія “Ханбер”, яка пов’язана із будівництвом житлового комплексу “Граф біля моря” на 13-й станції Фонтану. Хоча дозвіл забудовник отримав на будівництво адмінбудівлі.

Компанія “Ханбер”, яка позиціонує себе як європейське підприємство – бенефіціаром цієї фірми є громадянин Литви, не раз потрапляла в гучні скандали. У засобах масової інформації неодноразово спливали розслідування щодо подвійного продажу квартир у новобудовах від компанії “Ханбер”. Тобто інвестори, купуючи нерухомість у житлових комплексах “Граф”, стикаються з ситуацією, коли їхні квартири або паркомісця продавались декілька разів.

Нещодавно видання “Монітор” повідомило про те, що сукупний збиток інвесторів від цієї оборудки склав приблизно мільйон доларів США.

Але окрім цього європейський підприємець, який поводить себе зовсім не по-європейські, ще й “засвітився” в небезпечному для життя будівництві.

Деталі — далі у статті.

Небезпечна забудова

До ГО “Зелений лист” звернулись жителі ЖК “Клубний будинок Граф”, який розташований на вулиці Морській. Спочатку планувалось, що будинок буде шестиповерховим. Потім профільні відомства погодили будівництво 13-поверхового будинку.

Коли ЖК вже було побудовано й введено в експлуатацію, а жителі будинку вселились у свої квартири, забудовник прибудував ще один поверх. Наразі ведеться будівництво 15-го поверху.

Ханбер

За словами жителів ЖК “Клубний будинок Граф”, дозвільних документів на це будівництво нема.

“Сам факт здійснюваного шляхом капітальних будівельних робіт втручання у проект будівництва і відповідно створення додаткового, не передбаченого початково, навантаження на несучі конструкції будинку створює серйозну загрозу для життя і здоров’я усіх його мешканців та інших осіб, які постійно або тимчасово перебувають у будинку”, – стверджують жителі ЖК.

Окрім цього чимало побоювань через пожежну безпеку й порушення будівельних норм.

Як пояснюють жителі, новобудова розташована у зсувній зоні, й таке відхилення від затвердженого проекту створює серйозну загрозу того, що будинок почне руйнуватися і врешті-решт впаде.

Також забудовник замість обіцяного спортивного залу на території житлового комплексу “Клубний будинок Граф” розпочав будівництво ще однієї висотки. Наразі вже вигнано п’ятиповерховий каркас. Відстань між заселеним будинком і новобудовою складає менше одного метра, що є порушенням будівельних норм і украй небезпечно.

Слід зазначити, що багатоповерхівка зростає на земельній ділянці, яка рішенням одеської міської ради була передана безоплатно фізичній особі Сергію Яцканичу як присадибна ділянка. Але замість невеличкого жилого будинку наразі там будується ЖК.

Ханбер

За словами жителів будинку, недалеко через будівництво іншого ЖК “Марсель” вже впав будинок на вулиці Ясній. Але поруч із ЖК “Клубний будинок Граф” також розташована стара чотириповерхівка, в якій через небезпечне будівництво вже пішли тріщини.

Ханбер
Ханбер

Наразі жителі звернулись із заявою до прокуратури, поліції, служби з надзвичайних ситуацій, а також до міського управління державного архітектурно-будівельного контролю.

Прокуратура вже відкрила провадження. Реакції від інших відомств поки що нема.

Елітний ЖК?

Згідно з даними реклами, ЖК “Клубний будинок Граф” є елітним. Принаймні вартість квартир у цьому буднику доходить до двох тисяч доларів США за квадратний метр.

Інвесторам забудовник пропонує квартири у двох будинках житлового комплексу. Один будинок уже введено в експлуатацію, а другий, попри обіцянки забудовника зробити це в 4 кварталі 2019 року, досі не введено в експлуатацію. Вочевидь, мова йде саме за будинок, який фірма “Ханбер” вирішила побудувати поза першопочатковим проектом.

Дозвіл на будівництво багатоквартирного жилого будинку з підземним паркінгом компанія “Ханбер” отримала у 2018 році. Хоча будівельні роботи розпочалися набагато раніше.

Ханбер
Ханбер
Будівництво ЖК ще до отримання дозвільних документів

Земля була оформлена підприємством ще у 2014 році. Примітно, що оформленням ділянки на 0,2 гектар землі займалась дружина одеського депутата від партії мера міста “Довіряй ділам” Сергія Страшного Наталя Чужовська.

Ханбер
Ханбер
Ханбер

І хоча вартість квартир у житловому комплексі досить велика, жителі ЖК “Клубний будинок Граф” наголошують, що стикнулись не тільки із подвійним продажем нерухомості, а також і з небезпечним будівництвом від компанії “Ханбер”.

Обіцяна забудовниками елітність реалізована лише на папері.

Смерть через порушення

ТОВ “Ханбер” є учасником низки судових процесів і розслідувань. Наприклад, під час будівництва ЖК “Клубний будинок Граф” у 2019 році через ймовірне порушення норм охорони й безпеки праці при виконанні робіт загинув один з будівельників.

Справу розслідує поліція. Під час слідства було встановлено порушення закону про охорону праці, що призвело до смерті людини.

Наразі жодна особа підозру у злочині не отримала. Більш того, вочевидь, представники ТОВ “Ханбер” не з’являються на допити по цій справі навіть у якості свідків.

Водночас будівництво на території ЖК і у вже заселеному будинку, що досі створює небезпеку, продовжується.

За словами жителів будинку, таку розкутість у діях забудовнику може забезпечити протекція від представників одеської влади. Наприклад, нерухомість у ЖК “Клубний будинок Граф” придбала колишня дружина одеського депутата від партії “Довіряй ділам” Олександра Матвєєва Тетяна Матвєєва.

Ханбер

Примітно, що вона й дочка фігурували в декларації політика за 2016 рік, а потім з неї зникли. Водночас у декларації за 2019 рік Матвєєв вказав свою екс-дружину як власницю позашляховика, який він начебто орендує. Можливо, подружжя розлучилось лише на папері, щоб приховати свої статки. А зараз впливовий депутат має відношення до скандального будівництва?

Слід зазначити, що наразі «Ханбер» також пов’язаний із будівництвом чергового нахаббуду вже в історичному ареалі Одеси. На початку червня жителі сусіднього із будівництвом будинку планували зустрітися з забудовником, адже в їхньому будинку через роботи уже пішли тріщини. Але забудовник на зустріч так і не з’явився. 

Наразі девелоперська компанія “Граф”, яка пов’язана із ТОВ “Ханбер”, реалізує в Одесі декілька будіельних проектів – це й апарт-комплекс на 13-й Фонтану, і ЖК “Мангетен” на Філатова, і будинок “Граф” на Катеринінській. При цьому по кожному ж цих комплексів чимало питань і проблем.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49