5 січня на сайті «Думская» вийшов матеріал з ознаками реклами про роботу станції дегазації на сміттєвому полігоні «Дальницькі кар’єри». Начебто вже рік там працює найпотужніша станція дегазації в Україні.
Однак перевірка Держекоінспекції виявила, що ТПВ-1 «Дальницькі кар’єри» є стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферу. При цьому дозвільних документів на викиди в обслуговуючої компанії немає.
Нагадаємо, ГО «Зелений лист» детально дослідила проблему з обробленням сміття в Одесі, виявивши, що компанія «Союз», яка обслуговує єдиний у місті полігон, систематично порушує екологічні норми. Зокрема перевірки Державної екоінспекції зафіксували захоронення неперероблених побутових відходів. Окрім цього, територія не обмежена нагірною канавою для запобігання витіканню за його межі забруднених поверхневих вод, полігон не оснащений системою захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження фільтрату. Обслуговуюча компаніяне проводить контроль за станом підземних вод, відсутні спостережувальні свердловини.
Інспекцією встановлено що ТОВ «Союз» не здійснює облік кількості відходів, що надходять на територію полігону за допомогою автомобільних вагів. Місце видалення відходів сміттєзвалища “Дальницькі кар’єри” є стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Також встановлено низку порушень у сфері використання та охорони водних ресурсів і земель, поводження з відходами, дотримання вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», тощо.
Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу розраховані збитки у розмірі 13,6 мільйонів гривень, яки були завдані довкіллю. Одночасно подана позовна заява про застосування до ТОВ «Союз» заходів реагування у вигляді зупинення виконання робіт і надання послуг по видаленню й захороненню відходів до моменту отримання всіх документів дозвільного характеру та усунення всіх виявлених порушень.
За інформацією «Думская», на полігоні з грудня 2020 року працює біогазова станція, яка генерує начебто «зелену» електрику. Станцію створила і ввела в експлуатацію група компаній «Кліар Енерджі». Однак чомусь дозволи на викиди в атмосферу, вочевидь, станція дегазації так і не отримала.
Слід також зазначити, що 10 січня своїм розпорядженням одеський міський голова Геннадій Труханов створив науково-технічну екологічну раду. Можливо, хоч вона посприяє нарешті вирішенню питань зі сміттям у місті-мільйоннику.