Парк Шевченка готують до забудови? Виконком прийняв рішення про приватизацію декількох “смачних” об’єктів

4 червня члени виконкому одеської міської ради підтримали рішення про включення до переліку малої приватизації комунальної власності декілька нових об’єктів.

Серед них є дві цікаві будівлі на Маразліївській, приватизація яких може обернутися великої забудовою парка Шевченка. ГО “Зелений лист” пильно слідкує за цим.

Парк Шевченка

Одеський міський голова Геннадій Труханов пояснив розширення переліку об’єктів приватизації необхідністю поповнювати бюджет, який через карантин імовірно недоотримає в цьому році близько 500 мільйонів гривень:

“В цілому важлива для нас кожна копійка, коли ми наповнюємо бюджет. А сьогодні незаповнення бюджету — це призупинення важливих проектів”, – підкреслив Геннадій Труханов під час засідання виконкому.

Примітно, що профільна депутатська комісія це рішення не затверджувала, мер міста протягнув його через виконком. Зараз рішення мають підтримати депутати одеської міської ради. Але сумнівів, що воно буде прийнято, нема, адже за політичною силою Геннадія Труханова “Довіряй ділам” наразі більшість у раді.

Приватизація
Приватизація
Скрін з офіційного сайту міста

На продаж буде виставлено 18 об’єктів. Переважна більшість нерухомості розташована в центрі Одеси. Згідно прийнятого переліку, будуть приватизовані приміщення й будівлі на Маразліївській, Дерибасівській, Героїв Крут, Мясоєдовській, Івана Франка, Героїв оборони Одеси, Віри Інбер, Канатній, Гімназичній, Базарній, Новосельського, Успенській.

Декілька приміщень звільнилось через переїзд міських відомств до так званої Євромерії на Косовській.

За оцінкою в.о. директора департаменту комунальної власності Олександра Ахмерова, від приватизації цих об’єктів, сукупна площа яких перевищує декілька тисяч квадратних метрів, місто отримає від 60 до 80 мільйонів гривень. При цьому, нагадаємо, мерія витратила на купівлю однієї будівлі Єромерії 185 мільйонів бюджетних гривень. Ще декілька сотень мільйонів було витрачено на ремонт. А ось комунальну власність, виходить, можна продавати досить задешево.

Ахмеров запевнив, що кожен лот окремо виставлять на аукціон через систему “Прозорро.Sale”.

Планується отримати гроші від приватизації комунального майна вже в вересні.

Серед об’єктів приватизації є дві будівлі в парку Шевченка за адресами Маразліївська, 1/4 (площа 102,4 квадратні метри) і Маразліївська, 1/5 (площею 86,7 квадратів). Це колишній літній павільйон зупинки трамвая і склад.

Приватизація
Приватизація
Приватизація
Об’єкт на Маразліївській, 1/4. Скрін з сайту мерії

Приватизація цих об’єктів загрожує місту великою забудовою парка Шевченка — наприклад, новий власник нерухомості може отримати дозвіл на якусь реконструкцію, а насправді побудувати житловий комплекс, торговий центр чи готель. Землю йому під це відведуть. За подібною схемою в Одесі не раз будували скандальні об’єкти. Зокрема, так була фактично захоплена Старосінна площа.

За даними видання “Думская”, в переліку приватизації комунальної власності може з’явитися ще один об’єкт — незаконно побудована на піску пляжу “Дельфін” будівля площею 350 квадратів. Наразі там розташований нічний клуб, який власники планують приватизувати.           

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49