Зелений лист

Правоохоронці не знайшли ознак кримінального порушення у знищенні «пушкінської тополі»

Представники національної поліції перевірили інформацію щодо знищення, так званої пушкінської тополі за адресою Торгова, 17. Але ознак кримінального правопорушення вони не знайшли.

Про це поліція повідомила в відповіді на запит ГО «Зелений лист».

Нагадаємо, в листопаді 2020 року представники житлового управління «Ренесанс-92», отримавши дозвіл на санітарне та омолоджувальне обрізування, обрізали всі скелетні гілки «пушкінської тополі» – 150-річного дерева, яке є відомою туристичною пам’яткою Одеси. В результаті таких дій дерево, за словами голови ГО «Зелений лист» Владислава Балінського, протягом 2-3 років загине.

При цьому канадська тополя на Торговій є об’єктом природно-заповідного фонду (ПЗФ). Це означає, що в дерева як пам’ятки природи є охоронний статус. А відповідно до Закону України про ПЗФ та Закону про благоустрій, цей статус потребує особливого регламенту догляду та утримання. «Пушкінську тополю» визнано унікальною, її повинні лікувати профільні фахівці – фітопатологи, наприклад, – тільки після розробки відповідної науково-проектної документації. 

Але робітників житлового управління це не зупинило. Більш того, з’ясувалось, що вже в новому році знищення дерева продовжилось – на стовбурі з’явились симетричні надпили.

З перевіркою на Торгову вийшли представники Державної екологічної інспекції Південно-західного регіону України. Вони підтвердили: начебто санітарне обрізання практично знищило дерево. Інспекція оцінила збитки в розмірі більше 125 тисяч гривень.

А ось правоохоронці нічого кримінального в діях управління «Ренесанс-92» не побачили. Відомості щодо цієї справи не внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49